Poddasze – jak urządzić tutaj łazienkę?

Łazienka na poddaszu, to dla wielu osób spełnienie marzeń. Poddasze nadaje charakteru pomieszczeniu, ma w sobie coś romantycznego i przytulnego. Z drugiej strony skośne ściany ograniczają przestrzeń i nie pozwalają na wszystkie rozwiązania, które dozwolone byłyby w pomieszczeniu klasycznym. Urządzając łazienkę na poddaszu trzeba sobie zdawać z tego sprawę i wykańczać ją z dokładnymi planami w ręku.

Kabina prysznicowa zmieści się nawet pod skosem

Kabina prysznicowa zmieści się nawet pod skosem

Jaka jest wysokość Twojej łazienki?

Najważniejsza w łazience jest ściana, na której opiera się więźba dachu. Jeśli jest niska można przy niej ustawić jedynie meble, ewentualnie pralkę, jeśli wysoka, na przykład na 2 metry bez problemu zmieści się pod nią nawet kabina prysznicowa. Wanna przy zbyt niskiej ścianie może z kolei spowodować, że wchodzenie do niej i wychodzenie z niej będzie znacznie utrudnione, a przecież chcemy mieć pomieszczenie nie tylko ładne, ale też bardzo funkcjonalne.

Wykończenie indywidualne

Łazienka na poddaszu może być praktyczna i wygodna

Łazienka na poddaszu może być praktyczna i wygodna

Oczywiście projektując łazienkę można puścić wodze fantazji, ale doświadczeni projektanci już sprawdzili, że w łazience, w której jest dużo skosów (np. gdy dach opada z 4 stron) sprawdzają się meble na wymiar, dzięki którym uda się zagospodarować wszelkie kąty i pomieścić kosmetyki oraz akcesoria. Również kabinę prysznicową można zamówić pod wymiar, tak, że może stać pod skośnym dachem, a wciąż będzie estetyczna i wygodna. Gdy w dachu jest okno dobrze pod nim ustawić wannę. Nie ma nic przyjemniejszego niż wpatrywanie się w gwieździste niebo podczas kąpieli. Belki z kolei warto wyeksponować, a nie je ukrywać. Wykonane z naturalnego drewna i pomalowane są dodatkiem bardzo dekoracyjnym. Można pod nie dobrać też materiał mebli, dzięki czemu całość będzie spójna.

designer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.