Czyszczenie pralki

Kamień, papierki, włosy, resztki proszku, niemiły zapach. Tak wygląda większość regularnie używanych pralek. Niestety, wszelkie pozostałości to nie tylko nieprzyjemny zapach i niedoprane ubrania, ale także szybsza awaria sprzętu, który do najtańszych nie należy. Najlepiej więc pralkę regularnie czyścić, a sposobów gospodynie domowe mają naprawdę sporo.

Pralkę trzeba regularnie czyścić

Pralkę trzeba regularnie czyścić

Środki chemiczne i kuchenne

W sklepach z chemią gospodarczą i w zwykłych marketach bez problemu kupimy środki do czyszczenia pralek. Instrukcja obsługi jest na każdym z opakowań, jednak najczęściej należy wymyć kołnierz nasączony szmatką i preparatem a następnie wlać cały płyn do zbiorniczka na proszek i nastawić długi cykl w prania w wysokiej temperaturze z pustym bębnem.

Jeśli jednak nie mamy zaufania do chemicznych środków, możemy skorzystać z produktów, które znajdziemy we własnej kuchni. Są to ocet, kwasek cytrynowy albo soda oczyszczona.

Możemy wlać do pustego bębna pralki 2-3 litry octu spirytusowego, dosyć dwa opakowania kwasku cytrynowego, który działa jak odkamieniacz i ustawić cykl prania w wysokiej temperaturze. Jeśli zabrudzona jest także szuflada na proszek można do niego wlać 2 szklanki octu, dosypać kwasek cytrynowy a następnie włączyć pralkę. Równie dobrze podziała pół kilograma sody oczyszczonej.

Brudna pralka nie dopiera prania

Brudna pralka nie dopiera prania

Inne elementy pralki

Po skończonym “praniu pralki” trzeba dokładnie oczyścić gumowe uszczelki, szufladę na proszek, w której najczęściej powstaje pleśń. Można to zrobić za pomocą octu wymieszanego z sodą oczyszczoną. Mieszanką taką trzeba pokryć wszystkie elementy, a następnie umyć i wytrzeć ściereczką. Co jakiś czas trzeba także wyczyścić filtr pralki. Znajduje się on w klapce, na dole urządzenia. Dobrze jest także po każdym praniu zostawiać uchylone drzwiczki pralki oraz szufladkę. Dzięki temu wnętrze urządzenia wyschnie i nie będzie tak szybko powstawał grzyb ani przykry zapach we wnętrzu pralki.

designer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.