Bateria termostatyczna – modny gadżet czy konieczność?

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia w każdej łazience, zarówno nowej jak i remontowanej, jest…bateria instalowana przy umywalce lub wannie. Niestety zdecydowana większość osób przy zakupie konkretnego modelu kieruje się przede wszystkim designem, kompatybilnością z pozostałymi urządzeniami w pomieszczeniu czy kolorem, a tymczasem warto zwrócić uwagę również na jej funkcjonalność

 Jak działa bateria termostatyczna

Bateria termostatyczna, która z roku na rok zyskuje coraz większe grono zwolenników, oznacza po prostu urządzenie, które zapewnia stałą temperaturę wody i blokuje jej wypływanie, kiedy temperatura staje się wyższa od ustalonej na termostacie. Urządzenie jest wyposażone w specjalną głowicę, która w odpowiednich proporcjach błyskawicznie miesza zimną i gorącą wodę tak, aby uzyskać pożądaną temperaturę, co pozwala ograniczyć, a nawet wyeliminować straty wody i znacznie obniżyć rachunki.  W ostatnim czasie na rynku pojawiły się nowoczesne baterie wyposażone w funkcję „eko”, umożliwiające zmniejszenie zużycia wody do mycia i kąpieli nawet o sześć procent! Urządzenie, zapewniające komfort, wygodę i bezpieczeństwo w trakcie codziennego korzystania stanowi idealne rozwiązanie przede wszystkim w domach lub mieszkaniach, gdzie przebywają małe dzieci, ponieważ chroni przed bolesnym i nieprzyjemnym oparzeniem. Co więcej powierzchnia urządzenia nie nagrzewa się nawet przy długim korzystaniu z kranu.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Producenci baterii termostatycznych, wychodząc na przeciw potrzebom i oczekiwaniom swoich klientów, w trosce o ich bezpieczeństwo oraz komfort korzystania z urządzeń w trakcie codziennej pielęgnacji ciała, bezustannie wprowadzają nowoczesne, innowacyjne, często zaskakujące rozwiązania. Stosunkowo niedawno na rynku pojawiła się między innymi bateria termostatyczna wyposażona w specjalny przycisk, umieszczony na uchwycie przeznaczonym do regulacji temperatury, który skutecznie chroni i zapobiega przypadkowemu ustawieniu zbyt gorącego przepływu. W celu zwiększenia temperatury powyżej 38 stopni Celsjusza trzeba przycisnąć przycisk i jednocześnie obrócić pokrętło, dzięki czemu mamy gwarancję, że dzieci nie wykonają tej czynności w sposób przypadkowy.

bloger

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.