Bezproblemowy montaż parawanu nawannowego

W ostatnich latach coraz więcej osób, urządzających lub remontujących łazienkę, decyduje się na ciekawe i oryginalne połączenie dwóch funkcji w jednym w postaci wanny z parawanem i nowoczesnym panelem prysznicowym, która cieszy się ogromną popularnością. W ten sposób właściciel mieszkania lub domu ma możliwość skorzystania zarówno z długiej kąpieli w wannie wypełnionej po brzegi przyjemną, ciepłą wodą i pachnącą pianą jak i szybkiego, odświeżającego w kilka minut prysznica.

Dwa w jednym

www.kolo.com.pl

Wanna z funkcjonalnym i estetycznym parawanem doskonale sprawdza się przede wszystkim w łazienkach o niewielkim metrażu, gdzie nie ma możliwości zastosowania dwóch rozwiązań. Co więcej parawany nawannowe są znacznie tańsze niż klasyczna kabina prysznicowa. W ofercie znanych i renomowanych producentów znajduje się kilka modeli (do wanien prostokątnych i asymetrycznych)w różnych wymiarach, jedno -, dwu, a nawet trzyskrzydłowych, dzięki czemu każdy klient znajdzie optymalne rozwiązanie, dostosowane do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Nowoczesne parawany wykonane są głównie z bezpiecznego, grubego, a przy tym eleganckiego szkła hartowanego, chociaż w ofercie wielu producentów wciąż można znaleźć tańsze produkty z lekkiego, przezroczystego tworzywa sztucznego. Dodatkowo zostały wyposażone w praktyczne zawiasy o szerokim zakresie regulacji, co sprawia, że idealnie sprawdzają się niemalże w każdej łazience.

Prosty montaż

Montaż parawanu nawannowego nie należy do skomplikowanych czynności, wymagających wiedzy lub doświadczenia, stąd też każdy właściciel mieszkania czy domu, z pewnością poradzi sobie bez pomocy fachowców. Wystarczy przygotować odpowiednie narzędzia takie jak: wkrętak, poziomica, wiertarka z odpowiednim wiertłem, kołki i wkręty mocujące, ołówek (ewentualnie mazak). Bardzo ważnym elementem prac jest precyzyjne wyznaczenie miejsca montażu bez jakichkolwiek szczelin czy nierówności. Każdy producent dołącza do swojego produktu dokładną instrukcję zarówno instalacji parawanu jak i późniejszego użytkowania, co znacznie ułatwia wykonanie zadania. W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze warto zasięgnąć porady specjalisty lub skorzystać z usług profesjonalisty.

bloger

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.