Drzwi drewniane czy szklane?

Wybór odpowiednich drzwi do łazienki jest niezwykle ważny, ponieważ pozwalają w bezpieczny sposób odprowadzić wilgoć na zewnątrz pomieszczenia. Powinny być zgodne z obowiązującymi normami bezpieczeństwa, czyli otwierać się na zewnątrz i zapewniać prawidłową cyrkulację powietrza. W  ofercie znanych producentów można znaleźć między innymi drzwi drewniane oraz…szklane.

Drzwi drewniane

Drzwi drewniane o ponadczasowym charakterze, wykonane z drewna litego lub drewna warstwowego klejonego, są solidne i trwałe. Posiadają niepowtarzalną fakturę oraz naturalny, szlachetny rys słojów. Wymagają specjalnej impregnacji, która skutecznie chroni przed wszechobecną w łazience wilgocią i sprawi, że posłużą swoim właścicielom przez długie lata, zachowując. Dodatkowo są odporne na różnorodne zarysowania i uszkodzenia. Stanowią doskonały izolator termiczny, który chroni przed zmianami temperatury. Drzwi w kolorze naturalnego drewna są zawsze modne i  wpisują się w aktualne trendy. Pięknie prezentują się w każdym wnętrzu, zarówno w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Idealnie komponują z innymi elementami wyposażenia i materiałami, między innymi ze szkłem, metalem czy barwnymi tkaninami. W ofercie poszczególnych producentów najczęściej znajdują się drzwi sosnowe bądź wykonane z drewna bukowe lub dębowego.

Drzwi szklane

Szklane drzwi łazienkowe, wykonane z bezpiecznego szkła hartowanego o gładkiej bądź chropowatej strukturze i klejonego na folii, kojarzone są zazwyczaj z luksusem i elegancją. Wypełnienie może być matowe, metaliczne, piaskowane lub barwione, zaś ostateczna decyzja zawsze należy do inwestora. Doskonale sprawdzają się zwłaszcza w niewielkich, ciemnych pomieszczeniach, ponieważ świetnie doświetlają ich wnętrza. Drzwi szklane w łazience idealnie komponują z pomieszczeniami w stylu loftowym, skandynawskim oraz minimalistycznym. Stanowią efektowne uzupełnienie wnętrz urządzonych w stylu urban jungle, zwłaszcza jeśli właściciel mieszkania zdecyduje się na dwuskrzydłowe drzwi ze szprosami, które wprowadzają ciekawy klimat w łazience. Szklane drzwi do łazienki  można osadzić w każdym rodzaju ramy, dzięki czemu dają nieograniczone możliwości aranżacyjne.

bloger

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.