Efektowna podłoga z żywicy poliuretanowej

Podłogi z żywicy poliuretanowej czy epoksydowej jeszcze do niedawna wykorzystywane były przede wszystkim w różnorodnych pomieszczeniach gospodarczych, halach przemysłowych oraz garażach. W ostatnich latach cieszą się ogromnym zainteresowaniem i coraz częściej pojawiają się w prywatnych domach jednorodzinnych i przestronnych mieszkaniach. Doskonale natomiast prezentują się w pomieszczeniach w stylu industrialnym, skandynawskim i minimalistycznym.

Zalety podłogi żywicznej

Posadzka żywiczna poliuretanowa stanowi, ze względu na takie właściwości jak wyjątkowa szczelność, przyczepność i brak spoin, idealne rozwiązanie we współczesnych łazienkach. Tworzy bowiem twardą, jednolitą i jednokolorową, nierozpuszczalną powłokę odporną nie tylko na działanie promieni UV czy zmienne temperatury powietrza w konkretnym pomieszczeniu, ale również na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Posadzka żywiczna poliuretanowa daje możliwość zastosowania niebanalnego, zaskakującego efektu w postaci podłogi 3D z wykorzystaniem wymarzonej, niebanalnej grafiki dostosowanej do gustu właściciela domu bądź mieszkania, która dostarczy gościom dodatkowych wrażeń. Bez spoinowa technika wykonania sprawia, że powstaje gładka powierzchnia odbijająca światło, która optycznie powiększa pomieszczenie. Posadzki żywicowe wykazują właściwości antyelektrostatyczne (nie przyciągają kurzu i innych zanieczyszczeń) są łatwe w utrzymaniu czystości, dlatego idealnie sprawdzają się w przypadku alergików.

Ile to kosztuje?

www.bautech.pl

Wytrzymałość, jakość i szereg innych właściwości sprawia, że koszty podłogi z żywicy poliuretanowej są niestety dosyć wysokie i niestety często stanowią skuteczną barierę finansową dla wielu osób. Do czynników, które mają wpływ na ostateczną cenę należą: metraż podłogi oraz lokalizacja.Przykładowe ceny posadzki żywicznej często wynoszą nawet 300 zł/m2, przy czym znacznie wzrastają w przypadku w małych mieszkaniach. Każdy, kto natomiast zdecyduje się na zastosowanie takiego właśnie rozwiązania w swojej łazience, powinien skorzystać z kompetentnej ekipy wykonawczej posiadającej niezbędną wiedzę, a przede wszystkim doświadczenie.

.

bloger

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.