Grzejnik do łazienki. Jaki?

Nigdzie ciepło w pomieszczeniu nie jest tak ważne jak w łazience. Czasami nawet kilkadziesiąt minut spędzamy w niej nago lub w samej bieliźnie, a moczenie się wannie, gdy poza nią temperatura nieprzyjemnie niska, nie należy do przyjemności. Temperatura powietrza w łazience jest także ważna, gdy kąpiemy w niej dzieci. Do tego dochodzi problem suszenia ręczników. Gdy pozostają wilgotne zbyt długo mają nieprzyjemny zapach i są źródłem bakterii oraz namnażają się w nich grzyby.

Kaloryfer ogrzeje łazienkę, ale także wysuszy ręczniki

Kaloryfer ogrzeje łazienkę, ale także wysuszy ręczniki

Praktyczny kaloryfer

W łazienkach bez ogrzewania podłogowego podstawowym źródłem ciepła powinien być kaloryfer wodny lub wodno-elektryczny. Wodny jest ciepły jednak tylko w sezonie grzewczym, zależny od działania instalacji centralnego ogrzewania. Model z dodatkowym podgrzewaniem elektrycznym sprawdza się także latem – w chłodniejsze wieczory, gdy centralne ogrzewanie już nie działa można go podłączyć do kontaktu, a wtedy bardzo szybko zrobi się ciepły. Dogrzeje on pomieszczenie oraz pozwoli na podsuszenie ręczników. Nie warto go jednak używać na dłuższą metę, bo pobór energii w takim przypadku jest zbyt duży. Jeśli w kontakcie zamontujemy timer, to grzejnik może włączać się o określonych porach – np. na godzinę przed kąpielą i wyłączać pół godziny później, by ręczniku zdążyły przeschnąć. Warto pamiętać, że komfortową temperaturą w łazience są 24 stopnie Celsjusza. To sporo więcej niż zaleca się na przykład w sypialniach.

Kaloryfer jako dekoracja

Kaloryfer może być też dekoracją łazienki

Kaloryfer może być też dekoracją łazienki

Nie mniej ważny jest także wygląd grzejnika. Zwykły kaloryfer można zamienić na model lakierowany lub chromowany, z tym że chromowane emitują znacznie mniej ciepła niż te pokryte lakierem. Najbardziej wydajne są jednak modele stalowe, które nie są niczym pokryte. Kształt grzejnika zależeć już może od naszych oczekiwań. Mogą to być klasyczne żeberka, rurki w poziomie, umożliwiające wieszanie ręczników albo gładkie płyty. Niektóre grzejniki są także kolorowe, ale wtedy ich cena znacznie wzrasta.

designer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.