Innowacyjny klej żelowy do płytek

Wykonawcy oraz osoby zajmujące się wykończeniem lub remontem pomieszczeń łazienkowych coraz częściej pracują pod presją czasu, dlatego poszukują materiałów nowoczesnych, trwałych, wysokiej jakości, wygodnych podczas pracy oraz umożliwiających szybkie wykonanie zadań u konkretnego klienta. Producenci między innymi zapraw klejowych, wychodząc na przeciw oczekiwaniom i potrzebom swoich klientów, wprowadzili na rynek innowacyjny produkt w postaci…kleju żelowego.

Właściwości kleju żelowego

Wysokoelastyczny klej żelowy z nanocząsteczkami oraz specjalną mieszaniną cementów, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem i popularnością, umożliwia montowanie różnorodnych płytek ceramicznych na powierzchni ścian i podłóg. Może być stosowany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz różnych budynków, a także w miejscach, gdzie zostało  zastosowane ogrzewanie podłogowe, lastryko czy…płyty OSB, ponieważ producent daje gwarancję pełnej przyczepności. Stanowi idealne rozwiązanie przy układaniu płytek tarasowych oraz balkonowych. W składzie kleju znajdują się zazwyczaj dodatki polimerowe, dzięki czemu jest elastyczny i nie spływa z pacy, co ma ogromne znaczenie przy klejeniu dużych formatów bez jakiegokolwiek podparcia.

Dodatkowe właściwości

Technologia żelowa umożliwia aplikację produktu w  wysokiej temperaturze (nawet +35 stopni Celsjusza), co jest szczególnie ważne w okresie letnim przy wykonywaniu prac na mocno nasłonecznionych balkonach lub tarasach. Zastosowanie specjalnej mieszaniny cementów powoduje przyspieszone wiązanie, dzięki czemu wykonawca może rozpocząć wszelkie prace na świeżo położnej glazurze bądź terakocie już po upływie dwunastu godzin od przyklejenia płytek. Wspólną cechą wszystkich obecnie dostępnych na rynku klejów żelowych jest bardzo szeroki wybór zakresu grubości kleju od dwóch do nawet piętnastu milimetrów, co pozwala na montaż różnych materiałów na podłożach o określonym stopniu nierówności.

bloger

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.