Jak odświeżyć łazienkę w weekend?

Remont łazienki należy do najbardziej kosztownych, pracochłonnych i uciążliwych prac w mieszkaniu lub domu. Usuwanie starych płytek z podłogi i ścian czy wymiana poszczególnych elementów sanitarnych uniemożliwia korzystanie z pomieszczenia prze dosyć długi czas. Ponad to wiąże się z koniecznością zatrudnienia odpowiednio wykwalifikowanej ekipy, a tymczasem wystarczy jeden weekend, aby łazienka nabrała nowego charakteru.

Malowanie sufitu, ścian i…kafelek

Odświeżenie łazienki można rozpocząć od malowania sufitu i ścian znajdujących się tuż nad glazurą. Doskonale sprawdza się przede wszystkim biała farba, ponieważ jasne kolory potęgują wrażenie czystości i świeżości, a poza tym stanowią idealny i zaskakujący kontrast z wyrazistą barwą płytek oraz innych dodatków. Osoby, które mają na ścianach niemodną już glazurę nie muszą skuwać kafelek, aby odmienić dotychczasowy charakter łazienki, ponieważ w wielu sklepach można kupić specjalne farby do malowania…płytek (tzw. farby epoksydowe). Ścianę należy wcześniej zagruntować specjalnym gruntem, a płytki dwukrotnie pomalować razem z fugami. Innym dosyć ciekawym i oryginalnym sposobem na zmianę dotychczasowego wyglądu glazury w łazience są naklejki samoprzylepne z różnorodnymi motywami, którymi w prosty i szybki sposób można ozdobić nie tylko ściany, ale również lustro czy drzwi prysznicowe.

Odnawianie lustra

Lustro stanowi jeden z najważniejszych elementów dekoracyjnych w każdej łazience, które wizualnie powiększają pomieszczenie, sprawiając, że staje się ono jaśniejsze i przestronne. Wygląd lustra można sprytnie zmienić, malując na nowy kolor jego ramę, najlepiej w takiej tonacji jak ściana. Warto również wybrać farbę o lekkim połysku, która będzie odbijała światło w oryginalny, intrygujący sposób. Do malowania ram rzeźbionych idealnie sprawdzają się nowoczesne natomiast farby w sprayu, z łatwością docierające do wszystkich zakamarków. Jednym z najpopularniejszych sposobów odnawiana luster jest natomiast tzw. posrebrzanie (srebrzenie) wykonywane jednak przez doświadczonego szklarza, polegające na pokryciu tylnej części przedmiotu specjalną warstwą srebra, dzięki czemu lustro zyskuje nowy blask, wszelkie przebarwienia znikają.

 

bloger

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.