Jak wybrać szczoteczkę soniczną?

Wybór odpowiedniej szczoteczki do zębów ma ogromy wpływ nie tylko na stan uzębienia, ale również kondycję dziąseł. Niestety zdecydowana większość osób, żyjących w bezustannym pośpiechu, w trakcie codziennej pielęgnacji jamy ustnej popełnia szereg różnorodnych błędów. Niewłaściwa technika szczotkowania, zbyt krótki czas mycia zębów czy zła pasta lub szczoteczka sprawia, że próchnica staje się chorobą cywilizacyjną. Kluczem sukcesu do zdrowego i pięknego uśmiechu jest między innymi nowoczesna i funkcjonalna szczoteczka soniczna.

Skuteczne działanie

Szczoteczka soniczna, wyposażona w rękojeść z wbudowanym akumulatorem oraz panel sterowania z jednym lub kilkoma przyciskami, dzięki podłużnej i smukłej główce potrafi dotrzeć do najbardziej niedostępnych zakamarków jamy ustnej i położonych dalej zębów trzonowych. Emituje fale dźwiękowe o częstotliwości około 260 Hz, wprawiające w ruch włosie szczoteczki, które porusza się charakterystycznym ruchem wymiatającym z bardzo dużą częstotliwością. Regularne stosowanie szczoteczki sonicznej posiada szereg zalet, takich jak między innymi:

  • redukcja przebarwień powstałych zwykle po kawie, herbacie i paleniu papierosów;
  • mniejsza ilość płytki nazębnej;
  • skuteczna ochrona zębów przed kamieniem nazębnym;
  • poprawa kondycji dziąseł;
  • skuteczna ochrona przed próchnicą
  • czy długotrwałe uczucie świeżości w jamie ustnej.

Kryteria wyboru

Oferta szczoteczek sonicznych jest niezwykle szeroka i bogata, stąd też wybór odpowiedniej szczoteczki może stanowić prawdziwe wyzwanie. W trakcie zakupu szczególną uwagę należy zwrócić przede wszystkim na:

  • szybkość szczotkowania – ma bezpośredni wpływ na efektywność jej pracy oraz dokładność w usuwaniu płytki nazębnej(im więcej ruchów wymiatających wykonuje szczoteczka, tym lepiej usuwa płytkę nazębną i przebarwienia);
  • tryby pracy – w połączeniu z odpowiednią prędkością szczoteczki zapewniają wysoką jakość czyszczenia dostosowaną do indywidualnych potrzeb. Do najbardziej popularnych trybów pracy należą: wybielający, masujący, delikatny przeznaczony dla osób z wrażliwą jamą ustną.

 

 

bloger

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.