Jak zamontować bidet w łazience?

W wielu krajach europejskich bidet stanowi jeden z najważniejszych elementów wyposażenia niemalże każdej łazienki, umożliwiając odświeżenie o każdej porze dnia i nocy. W Polsce niestety większość osób nie może pozwolić sobie na taki luksus ze względu na ograniczony metraż łazienki.

Podstawowe zasady montażu

Bidet, który może być urządzeniem zarówno wolno stojącym jak podwieszanym na ścianie na specjalnym stelażu,   montujemy obok miski ustępowej, dzięki czemu dostęp do niego po skorzystaniu z  toalety będzie znacznie prostszy. Miska ustępowa i bidet nie tylko powinny pochodzić od tego samego producenta (dzięki czemu nie będą różniły się wielkością, kolorem czy wzorem), ale również muszą koniecznie znaleźć się na tej samej wysokości. Bidet powinien znajdować się w odległości około trzydziestu centymetrów od pozostałych urządzeń sanitarnych lub ściany w taki sposób, aby po obu jego bokach została zachowana przestrzeń na nogi (według specjalistów co najmniej dwadzieścia centymetrów).

Krok po kroku

Montaż bidetu, wbrew pozorom, może okazać się prawdziwym wyzwaniem dla niedoświadczonych osób, dlatego warto zlecić prace prawdziwym fachowcom. Instalacja urządzenia wiąże się między innymi z koniecznością doprowadzenia ciepłej i zimnej wody oraz podejścia kanalizacyjnego. Każdy rodzaj bidetów montuje się w zupełnie inny sposób. Bidet podwieszany wymaga dodatkowo zakupu stelaża podtynkowego lub ewentualnie może być mocowany na specjalnych śrubach. Montaż obejmuje:

  • przygotowanie podejścia wodociągowego w ścianie bądź montaż stelaża;
  • założenie zaworów kontowych lub kolan na oczkach wodociągowych;
  • instalacja baterii i syfonu w bidecie;
  • przytwierdzenie całego urządzenia do ściany;
  • podłączenie wężyków z baterii do zaworów kątowych;
  • podłączenie syfonu do otworu kanalizacyjnego
  • wykończenie silikonem.

W takcie instalacji bidetu należy rygorystycznie przestrzegać instrukcji obsługi oraz zaleceń i wskazówek producenta.

bloger

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.