Jak zamontować deszczownicę podtynkową?

Montaż popularnej deszczownicy podtynkowej stanowi nowoczesne, funkcjonalne i najbardziej efektowne rozwiązanie dotyczące instalacji łazienkowych. Pozwala w sprytny sposób ukryć wszelkie rurki i zawory w ścianie, dzięki czemu pomieszczenie posiada niepowtarzalny, estetyczny charakter. Podtynkowy montaż deszczownicy wymaga dużych zmian w łazience, dlatego najlepiej decyzję podjąć już na etapie projektowania łazienki, prac wykończeniowych lub na samym początku remontu.

Krok pierwszy

Pracę należy rozpocząć przede wszystkim od montażu baterii podtynkowej z przełącznikiem strumienia, która w kabinie prysznicowej powinna znaleźć się na wysokości 110 – 120 centymetrów nad podłogą. Następnie doprowadza się rury z zimną i ciepłą wodą, a w ścianie wykuwa rynienkę o wielkości idealnie dopasowanej do wymiarów elementu podtynkowego. W ofercie poszczególnych producentów znajdują się obecnie baterie podtynkowe wyposażone w głowice mieszaczowe lub termostatyczne (umożliwiają ustawienie pokrętłem temperatury wody i utrzymywanie jej automatycznie na konkretnym poziomie, niezależnie od zmian ciśnienia i temperatury wody w instalacji). Idealnym rozwiązaniem jest zakup kompletnego zestawu prysznicowego podtynkowego, który ma ogromny wpływ na estetykę pomieszczenia oraz daje gwarancję, że system będzie działał bez większych problemów.

Krok drugi

Kolejny etap instalacji podtynkowej obejmuje wykucie w ścianie bruzd na rury, które doprowadzają wodę bezpośrednio do miejsca montażu deszczownicy i ewentualnie do miejsca montażu innych niezbędnych elementów (np. słuchawka prysznicowa, dysze do hydromasażu). System może być zamontowany na ścianie na specjalnym ramieniu na wysokości około 201 -220 cm lub w suficie w centralnym punkcie kabiny prysznicowej. Element podtynkowy i deszczownicę należy połączyć klasycznymi rurami, wykorzystywanymi w instalacjach wodnych bądź też elastycznymi wężami, jakie można kupić w komplecie deszczownicą.

Deszczownicę podtynkową można również zamontować na specjalnym stelażu, co pozwala uniknąć kucia, a stelaż należy ukryć pod wodoodpornymi płytami gipsowo – kartonowymi i wykończyć według własnych preferencji. Odpowiednio zamontowana deszczownica powinna zapewniać swobodę oraz komfort korzystania wszystkim domownikom.

 

bloger

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.