Klasyczne dodatki do czarnej łazienki

Szlachetna, głęboka i tajemnicza czerń, która jeszcze do niedawna pojawiała się w pomieszczeniach wyłącznie jako dodatek, obecnie doskonale sprawdza się nie tylko w salonie, jadalni czy sypialni, ale również w…łazience. Kolor ten stanowi idealne tło dla wielu różnorodnych stylów takich jak chociażby surowy minimalizm, glamour, vintage, barokowy i nowoczesny.

Ponadczasowy duet

Zdecydowana większość osób, posiadających czarną łazienkę, decyduje się na dodatki w różnych odcieniach bieli, dzięki czemu pomieszczenie nabiera klasycznego, uniwersalnego, a przede wszystkim specyficznego i niepowtarzalnego charakteru. Odpowiednie, subtelne połączenie tych dwóch, klasycznych i uniwersalnych kolorów daje nieograniczone możliwości aranżacji wnętrza, pozwalając właścicielom ponieść się wyobraźni i fantazji. Doskonale sprawdza się zarówno w dużych pomieszczeniach jak i małych. Białe fugi, umywalka, toaleta, brodzik czy dywanik nie tylko stanowią piękny, dynamiczny kontrast dla czarnych płytek na ścianie i podłodze oraz rozświetlają wnętrze, ale również optycznie powiększają pomieszczenie. Osoby, które posiadają dużą przestrzeń w łazience mogą pozwolić sobie na odrobinę ekstrawagancji w postaci..czarnej, wolnostojącej wanny, która jest hitem ostatniego sezonu. W czarnej łazience warto zastosować przede wszystkim odpowiednie oświetlenie takie jak listwy ledowe, elegancki kinkiet nad dużym lustrem lub solidny, masywny żyrandol w jasnych barwach.

Eleganckie złoto

Czarny, ponadczasowy kolor, który praktycznie zawsze jest na topie, idealnie komponuje nie tylko z bielą, ale również ze złotem. Połączenie tych dwóch kolorów, wybieranych najczęściej przez kobiety, sprawia, że pomieszczenie nabiera elegancji oraz…szlachetności. Złoty, wyrazisty akcent, kojarzący się zazwyczaj z niepotrzebnym przepychem, może dominować w łazience (np. pokrywać całą ścianę), powtarzać się w postaci uchwytów do szafek czy detali przy oświetleniu lub stanowić jedynie pewien detal (np. armatura w kolorze złota).  Obecnie w modzie dominuje złoto w różnorodnych tonacjach i odcieniach: jasne (słomkowe), lekko przydymione, a nawet…różowe, które przypomina miedź.

bloger

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.