Kolorowy strumień wody

Technologia LED należy obecnie do najbardziej nowoczesnych i zaawansowanych źródeł światła, cieszących się ogromną popularnością i mających niezwykle szerokie zastosowanie. Jednym z dosyć nietypowych sposobów wykorzystania technologii LED jest oświetlenie…kranów i słuchawek prysznicowych, które sprawia, że wypływająca woda jest różnokolorowa!

Oświetlenie LED w kranie

www.pl.aliexpress.com

Oświetlenie LED, sprytnie zamontowane (zazwyczaj w postaci specjalnej niewielkiej nakładki lub słuchawki prysznicowej) w kranie lub słuchawce prysznicowej, tworzy niesamowity, zaskakujący efekt wizualny w każdej łazience. Diody LED oświetlają strumień wody w różnych kolorach (standardowo w trzech: zielonym, niebieskim i czerwonym), które zmieniają się pod wpływem temperatury płynącej wody. Przy temperaturze do 33 stopni Celsjusza woda przybiera barwę zieloną, między 33 a   42 stopni Celsjusza niebieską, natomiast przy temperaturze powyżej 42 stopni Celsjusza czerwoną. System jest w pełni bezpieczny, ponieważ prąd, który zasila diody ma bardzo niska wartość, stąd też nie istnieje jakiekolwiek ryzyko wyrządzenia krzywdy użytkownikowi. Co więcej, w momencie gdy temperatura wody przekroczy 46 stopni Celsjusza kran lub słuchawka może migać, ostrzegając przed zdecydowanie zbyt gorącą wodą. W ofercie poszczególnych producentów znajdują się produkty (tzw. perlatory) wzbogacone w układ elektroniczny, dzięki któremu oświetlenie może zmieniać się w sposób losowy lub być sterowane…pilotem.

Świecący perlator

www.pl.aliexpress.com

Kolorowa, uniwersalna nakładka LED, zwana powszechnie perlatorem, idealnie pasuje do wszystkich kranów, zarówno łazienkowych jak i kuchennych o standardowej wielkości. Wielu producentów dołącza jednak do swoich produktów specjalne adaptery, dzięki czemu iluminator doskonale sprawdza się również w kranach o różnej średnicy. Montaż tego niewielkiego urządzenia jest banalnie prosty, zajmuje zaledwie kilka minut i nie wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu czy posiadania odpowiedniej wiedzy, doświadczenia i umiejętności. Wystarczy wykręcić z baterii umywalkowej dotychczasowy perlator bądź sitko, a następnie wkręcić perlator LED. Iluminator uruchamia się automatycznie w momencie, gdy następuje przepływ wody i działa przez dłuższy czas bez konieczności wymiany baterii.

.

 

bloger

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.