Korek klik klak

Każda łazienka powinna nie tylko zapewniać wszystkim domownikom komfort i intymność w trakcie wykonywania codziennych zabiegów pielęgnacyjnych, ale również być funkcjonalna. W ofercie poszczególnych producentów znajdują się nowoczesne rozwiązania ułatwiających korzystanie z armatury łazienkowej, do których z pewnością należy korek klik klak.

Jak działa korek klik klak?

Korek klik klak, zwany również push-open, jest niewielkim, praktycznym urządzeniem współpracującym z różnymi umywalkami. W przeciwieństwie do tradycyjnych korków nie wymaga jakichkolwiek dodatkowych mechanizmów umożliwiających zamknięcie lub otwarcie otworów. Korek klik klak, działający na zasadzie sprężyny ze stali nierdzewnej wielokrotnie testowanej przed wprowadzeniem do sprzedaży, jest bardzo prosty, intuicyjny w obsłudze. Naciśnięcie korka powoduje jego zamknięcie, zaś ponowne kliknięcie otwiera odpływ. Doskonale sprawdza się zarówno w umywalkach z przelewem (z niewielkim otworem umieszczonym w górnej części miski, tuż pod samym kranem), jak i bezprzelewowych. Dzięki odpowiedniemu uszczelnieniu korek klik lak jest w stu procentach szczelny. Obecnie na rynku można znaleźć wiele automatycznych korków, które różnią się między sobą przede wszystkim wielkością oraz materiałem. Do najpopularniejszych należą:

  • mosiężne;
  • z polipropylenu
  • oraz ceramiczne (często dodatkowo pokryte warstwą chromu, która poprawia trwałość i wygląd korka).

Jak wybrać korek klik klak?

Przy zakupie odpowiedniego korka kilk – klak dopasowanego do umywalki z przelewem lub umywalki bezprzelewowej szczególną uwagę należy zwrócić przede wszystkim na materiał, z którego został wykonany. Zdecydowanie najlepszym materiałem jest chromowany mosiądz odporny na korozję. Urządzenie będzie bowiem bezustannie poddawane działaniu wody. W wielu domach i mieszkaniach dosyć często stosuje się również silne środki chemiczne do udrażniana rur o żrącym działaniu, które mogą powodować błyskawiczne zniszczenie plastikowych bądź metalizowanych powierzchni. Dodatkowa warstwa chromu skutecznie chroni korek nie tylko przed zniszczeniem, ale również przed groźnymi bakteriami. Przed ostatecznym wyborem warto sprawdzić, czy korek kilk klak można w prosty sposób odkręcić w celu oczyszczenia syfonu z zalegających zanieczyszczeń.

bloger

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.