Łazienka w stylu afrykańskim

Łazienka w oryginalnym i niepowtarzalnym stylu afrykańskim zaskakuje niezwykłą atmosferą, ciepłymi kolorami i niebanalnymi meblami lub dodatkami. Stanowi idealne rozwiązanie dla osób, które w trakcie codziennych zabiegów pielęgnacyjnych czy długich kąpieli chcą poczuć magię Czarnego Lądu. Aranżacja wnętrza w stylu afrykańskim często nie musi oznaczać totalnego remontu, ponieważ zwykle wystarczy zaledwie kilka drobiazgów.

Tropikalny klimat

W łazience w stylu afrykańskim królują przede wszystkim ciepłe, przyjemne i naturalne barwy. Ciemne brązy, różnorodne odcienie beżu, czerwieni, pomarańczy i żółtego pięknie prezentują się w zestawieniu z niewielką ilością bieli i czerni, które imitują prymitywne malowidła lub wzory n grzbietach dzikich zwierząt. Mogą pojawić się również odcienie soczystej zieleni, kojarzącej się z bujnymi lasami tropikalnymi. W pomieszczeniu często dominują zwierzęce motywy takie, jak: cętki, łatki oraz paski. Afrykański klimat w łazience tworzą nie tylko kolory, ale także odpowiednia faktura ścian, która powinna być koniecznie chropowata i surowa. Podstawowym wyposażeniem każdej łazienki w stylu afrykańskim są lekkie i proste meble z egzotycznego drewna (doussie, padouk, teak). Doskonale sprawdzają się również meble rattanowe bądź…bambusowe. W dużych pomieszczeniach idealnie będą pasować wielkie, masywne i pojemne szafki.

Niezwykłe dodatki i akcesoria

Niepowtarzalny i oryginalny klimat w łazience w stylu afrykańskim wprowadzą przede wszystkim stylowe dodatki takie, jak drewniane drobiazgu, ręcznie rzeźbione figurki, hebanowe szamańskie maski, wielkie kosze z ratanu lub bambusa, drewniane bądź ratanowe maty. Warto wybrać łazienkowe akcesoria zawierające charakterystyczne zwierzęce motywy: cętki, paski i łatki, które mogą ozdabiać kubeczki na szczoteczki do zębów, ręczniki, pojemniki na mydło i wiele innych. W większych łazienkach pięknie będą prezentować się wypalane misy o nieregularnej fakturze, wysokie kwiaty przypominające tropikalne palmy posadzone w wielkich donicach. Oryginalnym dodatkiem może okazać się natomiast lustro w ramie wykonanej z…gałęzi, nawiązujące stylem do afrykańskich ozdób.

bloger

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.