Łazienka w stylu ekologicznym

Obecnie jednym z najmodniejszych i najpopularniejszych trendów w urządzaniu wnętrz, często związanych ze stylem życia danej osoby, jest styl ekologiczny, który coraz częściej pojawia się również w…łazience. Style ekologiczny opiera się głównie na dążeniu do pełnej harmonii oraz wykorzystaniu przyrody bez negatywnych skutków dla otaczającego środowiska. Naturalne drewno i kamień, roślinne motywy czy subtelne wzory inspirowane naturą tworzą wyjątkową i niepowtarzalną atmosferę, dzięki czemu łazienka staje się prawdziwą oazą spokoju.

W trosce o środowisko naturalne

Podstawową zasadą stylu ekologicznego (eko) jest przede wszystkim troska o ochronę środowiska, stąd też projektanci wnętrz wykorzystują naturalne materiały (najczęściej z łatwo odnawialnych źródeł), rezygnując z wszelkich tworzyw sztucznych. Dominuje drewno pod postacią mebli lub różnorodnych akcesoriów, bambus (jeden z najbardziej ekologicznych surowców), kamień, wiklina, rattan, cegła oraz marmur będący symbolem elegancji. Doskonałym uzupełnieniem stylu ekonomicznego jest ceramika i szkło (szczególnie to powtórnie topione), a także naturalne gąbki, kokosowe myjki, trzcinowe dywaniki oraz różnorodne koszyczki na łazienkowe kosmetyki i inne drobiazgi. Zaskakujący efekt tworzy chociażby kamyki, muszelki lub gałązki w kolorowym lub przezroczystym słoiku, które tworzą zaskakujący efekt. W oknie można natomiast zamontować bambusowe rolety, zapewniające intymność i dyskrecję. Dominującymi kolorami są: biel, odcienie szarości, zieleni, brązu i beże. Nieodłączny element stylu ekologiczne stanowią również rośliny motywy i dekoracje związane z fauną i florą.

Postawa eko

Styl ekologiczny wiąże się nierozerwalnie z troską o środowisko, dlatego oznacza racjonalne zużycie wody, właściwą segregację śmieci oraz energooszczędność poprzez maksymalne wykorzystanie naturalnego światła W związku z tym w codziennym życiu należy korzystać z nowoczesnych i innowacyjnych technologii, takich jak: lampy LED, perlatory (spieniacze wody) montowanie przy bateriach łazienkowych, które zwiększają objętość wody i znacznie obniżają jej zużycie. Postawa eko charakteryzuje się również wybieraniem materiałów, które szybko i łatwo rozkładają oraz środków czystości i kosmetyków bezpiecznych dla środowiska naturalnego.

bloger

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.