Łazienka w stylu indyjskim

Egzotyczne Indie, które przyciągają miliony turystów z całego świata, kojarzą się przede wszystkim z niezwykłymi, zachwycającymi, jaskrawymi kolorami. Oryginalna kultura indyjska stanowi inspirację dla wielu projektantów i architektów. W łazience wystarczy wkomponować kilka orientalnych barw, wzorów, materiałów czy zapachów, aby uzyskać niepowtarzalny klimat wnętrza.

Bogata kolorystyka

W łazience w tylu indyjskim królują przede wszystkim różnorodne intensywne, często wręcz krzykliwe kolory. Głęboki turkus, róż, czerwień czy złoty idealnie komponują z neutralnymi, podstawowymi barwami. Można je również dowolnie ze sobą łączyć i mieszać. Warto jednak zachować zdrowy rozsądek, przestrzegając zasady “trzech kolorów”, ponieważ styl orientalny ceni sobie harmonię i porządek. Ogromne znaczenie mają kolonialne meble, lampy z kryształowych sopli i wielobarwnych szkiełek, ażurowe lampiony podkreślające nastrój. Dodatkowego uroku dodadzą złote ozdoby, które wprowadzą charakterystyczne dla indyjskich wnętrz wrażenie przepychu. Różnorodne kolory powinny znaleźć się nie tylko na akcesoriach, ale również na ścianach i podłodze. W łazience w stylu indyjskim pięknie prezentują się masywne, drewniane, grubo ciosane lub bogato zdobione meble.

Wyszukane dodatki

Aranżacja łazienki w stylu indyjskim nie musi oznaczać gruntownych zmian czy generalnego remontu. W modzie bowiem jest przede wszystkim prostota i minimalizm, które można “przełamać orientalnymi dodatkami. Połączenie nowoczesności z różnorodnymi, intensywnymi kolorami i przepychem tworzy zachwycający efekt. Doskonale sprawdzą się drobne dodatki, takie jak: stylizowany dzban, figurka, świecznik, lampion, mydelniczka, lustro w rzeźbionej ramie, wyplatane z trawy kosze czy ręczniki i dywaniki z orientalnymi motywami. Całości dopełnią kadzidełka, wydzielające orientalne zapachy.

bloger

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.