Łazienka w stylu marynistycznym

Łazienka w stylu marynistycznym, nawiązującym do tradycyjnego morskiego klimatu, stanowi idealne rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które kochają morskie klimaty lub pasjonują się żeglarstwem. Charakterystyczne barwy oraz dodatki sprawiają, że kojarzy się z czystością, świeżością i lekkością.

Odcienie bieli i błękitu

www.vabo.pl

Charakterystyczną cechą stylu marynistycznego są dwa dominujące kolory, a mianowicie niebieski oraz biały, które tworzą intrygujący i ciekawy kontrast, przypominając błękit oceanu i nieba, a także nieskazitelną biel chmur, jachtów i statków. Glazura i terakota w odcieniach błękitu, granatu czy szarości doskonale komponują z białą ceramiką sanitarną czy chromowanymi bateriami łazienkowymi. Osoby, które natomiast cenią sobie oryginalność mogą sięgnąć po trzeci, dodatkowy kolor (np. ciemna czerwień, soczysty pomarańcz), zaś ciekawe i zaskakujące rozwiązanie stanowią między innymi drewniane półki, szafki lub ramy lustra. Bardzo ciekawym dopełnieniem całości może okazać się fototapeta lub fotografia z nadmorskim krajobrazem, ławicą egzotycznych ryb, widokiem na piaszczystą plażę, płytki hiszpańskie tworzące błękitno – białą mozaikę, drzwi przypominające wejście do kajuty z okrągłymi szybami. W ofercie wielu producentów znajdują się płytki ceramiczne z tematycznymi dekorami przedstawiającymi plażę, wodospad lub żaglowiec, które podkreślą styl marynistyczny w łazience.

Marynistyczne dodatki i dekoracje

Styl marynistyczny w łazience daje wręcz nieograniczone możliwości wykorzystania niezwykle bogatej i szerokiej gamy różnorodnych, kreatywnych dodatków oraz dekoracji. Jednym z najważniejszych elementów jest…lampa w postaci metalowych wiszących kloszy, stylizowanych lampionów czy imitacji dzwonów okrętowych, która będzie pełniła funkcję zarówno oświetlenia jak i…oryginalnej dekoracji. Styl marynistyczny w łazience podkreśla między innymi wiklinowe pojemniki na kosmetyki i inne drobiazgi, rattanowy kosz na pranie, piasek w szklanym wazonie, kolorowe muszle, kamienie zebrane na plaży, bursztyny, modele okrętów różnej wielkości, białe i niebieskie puszyste ręczniki, a nawet…koło ratunkowe i inne pamiątki przywiezione znad ukochanego morza.

bloger

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.