Mydło w kostce kontra mydło w płynie

Prawidłowa higiena rąk, zwłaszcza w okresie pandemii, znacznie zmniejsza ryzyko zachorowań zarówno wśród dzieci, jak i osób dorosłych. Zwykłe mydło w kostce lub płynie, które można kupić w każdym sklepie za kilka złotych, pozwala skutecznie i dokładnie usunąć różne zabrudzenia z dłoni, wirusy, bakterie i drobnoustroje niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia.

Tradycyjne mydło w kostce

Tradycyjne mydło w kostce o zasadowym odczynie wahającym się powyżej 7 pH wciąż cieszy się ogromną popularnością, mimo dosyć dużej konkurencji na rynku kosmetycznym. Lekkie, kompaktowe i wydajne (wystarcza na znacznie dłużej niż opakowanie mydła w płynie) zajmuje przede wszystkim niewiele miejsca w łazienkowej przestrzeni. Ogromną zaletą współczesnego mydła w kostce jest skład, dzięki któremu nie tylko usuwa kurz i brud, ale również delikatnie pielęgnuje i nawilża skórę, eliminuje przebarwienia oraz wspomaga peeling. Odpowiednio wyeksponowane ręcznie wyrabiane, kolorowe kostki z dekoracyjnymi elementami zatopionymi w naturalnych składnikach często stanowią piękną i oryginalną ozdobę każdej łazienki. Mydło w kostce doskonale sprawdza się nie tylko jako środek do pielęgnacji całego ciała, ale również jako żel do prania, szampon czy…emulsja do mycia ciała. Niestety mydło w płynie jest mniej higieniczne, ponieważ na jego powierzchni znajduje się więcej bakterii niż na mydłach w płynie.

Nowoczesne mydło w płynie

Nowoczesne mydło w płynie, odseparowane od bezpośredniego kontaktu ze skórą dostępne w specjalnych (najczęściej plastikowych) dozownikach doskonale sprawdza się przede wszystkich w publicznych miejscach (centrach handlowych, restauracjach, pubach). Przeprowadzone badania naukowe wykazały, że w trakcie stosowania zawierają znacznie mniej bakterii niż na tradycyjnych mydłach w kostce. W ofercie poszczególnych producentów znajduje się bogaty wybór różnorodnych kompozycji zapachowych, w tym również naturalnych, takich jak: aloes, figa, kokos czy werbena. Niestety mydła w płynie mogą zawierać SLS, SLES, parabeny, sztuczne barwniki oraz wiele innych substancji, które mają negatywny wpływ na stan skóry.

Zarówno tradycyjne mydło w kostce, jak i nowoczesne mydło w płynie posiadają zalety i wady. Wybór odpowiedniego mydła powinien być natomiast dostosowany do indywidualnych potrzeb naszej skóry.

bloger

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.