Najnowsze trendy łazienkowe 2018

W dniach 6 – 9 marca 2018 roku w Poznaniu odbyła się kolejna edycja popularnych Targów Hom Decor, uznawanych za najważniejszą w naszym kraju prezentację nowości i inspiracji w aranżacji mieszkania oraz domu. W trakcie imprezy ponad dwieście firm zarówno z Polski jak i zagranicy zaprezentowało swoje najnowsze kolekcje, a ponadto dobyły się warsztaty i szkolenia dla przedstawicieli salonów wyposażenia wnętrz. 

Małe płytki znowu w modzie

Jeszcze do niedawna w światowych trendach królowały modne, imponujące płytki wielkoformatowe, a tymczasem w nowym roku 2018 coraz większą popularnością cieszą się znowu…małe, koniecznie błyszczące płytki, które w dekoracyjnej, artystycznej formie doskonale sprawdzają się zarówno w małych łazienkach jak i salonie kąpielowym. W ofercie znanych i renomowanych producentów znajduje się szeroki wybór różnorodnych kolorów, wzorów, rozmiarów (10×10 cm, 20×20 cm, 33,3×33,3 cm, 45×45 cm, 60×60 cm) oraz kolekcji: nowoczesne Heksagony, skandynawskie Mini Jodełki, klasyczne Arabeski czy Flabellum inspirowane naturą, Marokańska Koniczyna i wiele innych. Większość małych płytek można układać nie tylko na ścianach, ale również na…podłodze. Niewielkie płytki dają nieograniczone wręcz możliwości stworzenia fantazyjnego, zaskakującego wzoru na ścianie łazienki, dzięki czemu wnętrze nabierze indywidualnego, niepowtarzalnego charakteru. Kolejnym, powracającym trendem w urządzaniu łazienek, jest moda na układanie płytek w karo. 

Wnęki w łazience 

www.domzpomyslem.pl

Symbol 218 roku stanowią natomiast półki wnękowe, które nie tylko są funkcjonalne i praktyczne, a przede wszystkim nowoczesne i…stylowe. Zwykle takie rozwiązania wykorzystuje się do zabudowy sanitariatów, ale coraz więcej osób tworzy specjalne półki, dzięki czemu pomieszczenie zyskuje niepowtarzalną atmosferę. Stanowią idealne miejsce na przechowywanie różnorodnych łazienkowych przedmiotów i akcesoriów takich jak ręczniki, kosmetyki, środki czystości i wiele innych. Półki wnękowe mogą znajdować się nad umywalką, lustrem, a nawet w…kabinie prysznicowej.  

 

bloger

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.