Niezwykłe kąpiele ziołowe

Codzienna kąpiel w wannie pełnej pachnącej piany pozwala przede wszystkim pozbyć się z ciała kurzu, brudu oraz sebum. Po ciężkim stresującym dniu nie tylko odświeżą i poprawia samopoczucie, ale również relaksuje i odpręża. Codzienna kąpiel może mieć właściwości…lecznicze, dzięki zastosowaniu odpowiednich ziół lub ich mieszanek, które dostarczają skórze niezbędnych witamin i minerałów.

Kąpiel ziołowa dobra na…wszystko

Kąpiele z dodatkiem aromatycznych ziół działają bezpośrednio na skórę, a jednocześnie są wchłaniane i trafiają do krwiobiegu. Olejki eteryczne, unoszące się w powietrzu, trafiają natomiast do układu oddechowego, dzięki czemu pozytywnie wpływają zarówno na samopoczucie ogólne, jak i zdrowie. Po zanurzeniu w ciepłej, pachnącej wodzie, pory skóry otwierają się i stają się gotowe na przyjęcie leczniczych substancji.  Każda kąpiel ziołowa działa natomiast relaksująco, rozluźniająco, przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Poprawia  ukrwienie skóry, zwiększa jej elastyczność oraz jędrność. Niektóre zioła pozytywnie wpływają na redukcję cellulitu, zbędnej tkanki tłuszczowej i obrzęków. Płytkie kąpiele ziołowe wykorzystywane są między innymi do łagodzenia infekcji dróg moczowych, problemów menstruacyjnych czy stanów zapalnych.  Najzdrowsze są zabiegi w temperaturze wody 36 – 37 stopni Celsjusza, zaś optymalny czas kąpiel wynosi piętnaście minut. Kąpiele ziołowe, cieszące się coraz większą popularnością szczególnie wśród kobiet, nie tylko pozytywnie wpływają na stan zdrowia czy skóry, ale mają również właściwości…terapeutyczne.

Właściwości ziół

W zależności od wyboru konkretnego rodzaju ziół lub mieszanki ziołowej można dostosować je do indywidualnych potrzeb, aby uzyskać różne, często zaskakujące efekty. Każda roślina posiada inne właściwości, dlatego wykorzystywane są między innymi przy: problemach skórnych i trą dziku (szałwia, tymianek, skrzyp, kora dębu, mięta, jałowiec) lub problemach z żylakami (nagietek, rumianek, skrzyp, kasztanowiec). Mogą ujędrniać skórę i pobudzać (szałwia, mięta, macierzanka, rumianek), a nawet uspokajać i koić ból (melisa, lawenda, pączki sosny, krwawnik).

bloger

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.