Nowoczesne zmiękczacze wody dla domu i przemysłu

Zmiękczacze wody stanowią zaawansowane systemy uzdatniania wody, a ich głównym zadaniem jest usuwanie związków wapnia i magnezu z twardej wody. Na polskim rynku dostępne są obecnie dwa podstawowe rodzaje zmiękczaczy: dwuczęściowe i kompaktowe. Wszystkie urządzenia posiadają jednak kilka cech wspólnych, do których należą: jonowymienne złoże filtracyjne, głowicę sterującą, zbiornik na sól regeneracyjną oraz zabezpieczenia antyprzelewowe.

Zmiękczacze wody kompaktowe

Kompaktowe zmiękczacze wody mają zastosowanie głównie w prywatnych domach jednorodzinnych, mieszkaniach w blokach oraz średniej wielkości biurach i firmach. Posiadają elastyczną, jednolitą obudowę z tworzywa sztucznego, w której znajduje się:
• butla ze złożem jonowym (żywica jonowymienna) niezbędnym do zmiękczania wody;
• głowica sterująca procesami zmiękczania wody i regeneracji żywicy, którą obsługuje się za pomocą specjalnie stworzonego panelu z ekranem wyświetlającego najważniejsze informacje dotyczące pracy urządzenia;
• przestrzeń do gromadzenia soli tabletkowej przeznaczonej do okresowej regeneracji złoża.
Kompaktowe zmiękczacze wody są niewielkich rozmiarów, dzięki czemu można ustawić je nawet w małych, wąskich pomieszczeniach. Instalacja urządzenia jest niezwykle prosta i zajmuje zaledwie kilka minut. Wystarczy je bowiem podłączyć i uruchomić. Wszystkie komponenty są natomiast dobierane przez producenta.

Zmiękczacze wody dwuczęściowe

Dwuczęściowe zmiękczacze wody mogą mieć zastosowanie w prywatnych gospodarstwach domowych, ale znacznie częściej wykorzystywane są w zakładach przemysłowych lub budynkach, gdzie w wodę zaopatruje się duże grupy osób. Urządzenie składa się z dwóch podstawowych części:
• butli ciśnieniowej wypełnionej złożem filtracyjnym z bezawaryjną głowicą sterującą
• oraz oddzielnego zbiornika na sól regeneracyjną wykonanego zazwyczaj z trwałego tworzywa sztucznego.
Zaletą dwuczęściowych zmiękczaczy wody jest przede wszystkim duża wydajność. Doskonale bowiem radzą sobie z redukcją stopnia twardości wody nawet przy dużym jej zużyciu. Co więcej istnieje możliwość dopasowania konkretnych komponentów do indywidualnych potrzeb. Zmiękczacze dwuczęściowe są elastyczne i dostępne w różnych rodzajach.

bloger

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.