Oświetlenie łazienki – najnowsze trendy

Umiejętnie dopasowane oświetlenie do wielkości i designu łazienki jest niezwykle ważne, ponieważ ma nie tylko ogromny wpływ na charakter wnętrza, komfort i wygodę wszystkich mieszkańców, ale również powinno być modne i efektownie się prezentować.

Industrialne „druciaki”

www.ladnydom.pl

Hitem sezonu są niezwykle popularne…”druciaki”, czyli nowoczesne, lekkie lampy w postaci metalowej klatki o oryginalnym i niebanalnym kształcie, które stanowią alternatywę dla dużych i zabudowanych kloszy. Idealnie prezentują się przede wszystkim w pomieszczeniach w stylu industrialnym, shabby chic, rustykalnym oraz prowansalskim. Wykonane z metalu prezentują zazwyczaj formę minimalistyczną lub wysublimowaną z bogatym i ciekawym wzornictwem czy charakterystycznymi przetarciami, dzięki czemu łazienka nabiera niepowtarzalnego klimatu. Światło w klatce przypomina lampy górnicze lub przemysłowe, co sprawia, że pomieszczenie nabiera surowego i niepowtarzalnego stylu, ale jednocześnie trafia bezpośrednio do wszystkich zakątków wnętrza, dlatego lampy industrialne coraz częściej pełnią funkcję oświetlenia głównego. Klosze natomiast przyjmują oryginalne i zaskakujące formy, zaś druciane pręty mogą być wykonane w różnorodnych kolorach i konfiguracjach. Ogromną popularnością cieszą się również…kable oplecione sznurem, zakończone kloszem w kształcie trapezu, wykonanym z metalowych bądź drucianych prętów. Doskonale prezentują się nie tylko pojedynczo, ale również jako instalacje świetlne, które tworzą zachwycające efekty, podkreślając w ten sposób wyjątkowy wystrój i charakter wnętrza.

 Niebanalne żarówki

Tradycyjne żarówki coraz częściej pełnia funkcję dekoracyjną, dzięki wykorzystaniu najnowszych osiągnięć techniki i technologii. Pozbawiona jakiejkolwiek oprawy stanowi niezwykle oryginalną formę oświetlenia także w łazience, które wzbudza zainteresowanie gości. Żarówki wysokiej jakości znanych na rynku i renomowanych marek dają również szerokie możliwości w zakresie ich zawieszania. W ofercie poszczególnych producentów oświetlenia można znaleźć między innymi: finezyjne, często unikatowe kształty żarówek retro stylizowanych na projekty z początków dwudziestego wieku, żarówki dekoracyjne halogenowe o wysokiej wydajności, oszczędne żarówki działające w oparciu o technologię LED.

bloger

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.