Pielęgnacja drewnianej podłogi

Drewniana podłoga w łazience sprawia, że pomieszczenie nabiera specyficznego oraz niepowtarzalnego klimatu. Wymaga jednak odpowiedniej i systematycznej pielęgnacji, dzięki czemu wybrany gatunek drewna nie straci swoich naturalnych właściwości i zachowa swój oryginalny wygląd przez długie lata.

Olejowanie podłogi

Jednym z najpopularniejszych sposobów konserwacji drewnianej podłogi w łazience jest…olejowanie, które nie tylko doskonale zabezpiecza powierzchnię przed wszechobecną wilgocią, ale również eksponuje jej naturalny wygląd. Specjalny olej wnika w poszczególne pory drewna, co sprawia, że kolor i słoje desek stają się znacznie bardziej wyraziste, a faktura wyczuwalna w dotyku. Drewno „oddycha” i pęcznieje, dzięki czemu wszelkie zarysowania czy uszkodzenia stają się niewidoczne. Proste i szybkie olejowanie, które nie wymaga cyklinowania jest konieczne szczególnie w przypadku egzotycznych gatunków drzew, takich jak chociażby tek, iroko, doussie lub merbau. Zabieg z użyciem oleju renowacyjnego należy natomiast przeprowadzać w miarę systematycznie (przynajmniej raz na pół roku), zaś dodatkowo podłogi można pokryć woskiem nabłyszczającym przeznaczonym do zakończenia zabiegu renowacji drewna.

Lakierowanie podłogi

Lakierowanie drewnianej podłogi w łazience konieczne jest natomiast w przypadku termodrewna, które należy wprawdzie do dosyć wytrzymałych i odpornych materiałów, ale wymaga regularnego odświeżania. Głównym celem zabiegu jest zabezpieczenie powierzchni zarówno przed wilgocią jak i uszkodzeniami mechanicznymi czy oddziaływaniem środków czyszczących. Ogromny wpływ na końcowy efekt lakierowania ma wybór odpowiedniego lakieru, narzędzi, przygotowanie pomieszczenia oraz przeprowadzenie prac, dlatego warto skorzystać z pomocy sprawdzonego i doświadczonego specjalisty. Do konserwacji drewna doskonale sprawdzają się lakiery uretanowe, poliuretanowe bądź uretanowo – alkidowe.

bloger

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.