Pielęgnacja podłogi z żywicy

Regularne czyszczenie, konserwacja oraz pielęgnacja idealnie gładkiej i wodoodpornej podłogi z żywicy jest nie tylko proste i przyjemne, ale również bardziej efektywne. Znacznie łatwiej bowiem umyć pojedynczą, jednolitą powierzchnię niż szorować brud z różnorodnych zakamarków czy fug. Odporne na uszkodzenia i ścieranie doskonale znoszą wilgoć i wodę, dzięki czemu nie wymagają zastosowania specjalistycznych środków czy zabiegów.

 Codzienna pielęgnacja

www.wrsystem.pl

W trakcie codziennej pielęgnacji posadzek z żywicy wystarczą uniwersalne, standardowe, a przede wszystkim ogólnodostępne na rynku środki czystości, mop w kształcie listwy oraz materiał myjący z mikrofibry lub miękkiej gąbki. Idealnym rozwiązaniem może okazać się również gumowa lub piankowa…ściągaczka do wody.  W ofercie wielu producentów znajduje się szereg różnorodnych środków przeznaczonych do pielęgnacji posadzek wykonanych z żywicy (codziennej, gruntownej i do silnych zabrudzeń), które tworzą skuteczną barierę dla kurzu czy innych zabrudzeń. Należy unikać natomiast detergentów o żrących właściwościach, ponieważ mogą stać się przyczyną nieodwracalnych uszkodzeń powierzchni. Nowoczesne środki, posiadające właściwości antypoślizgowe, intensywnie czyszczą oraz wysychają nie pozostawiając smug. Istnieje możliwość zastosowania wosków do pielęgnacji podłogi z żywicy.

Gruntowne czyszczenie

Specjaliści zalecają wykonanie raz bądź dwa razy w roku (w zależności od stopnia użytkowania) gruntowne renowacji, polegające na mechanicznym czyszczeniu przy użyciu środków czyszczących dostosowanych do stopnia zabrudzenia oraz odpowiedniego sprzętu (najlepiej sprawdzi się wolnoobrotowa polerka jednotarczowa z padem). Warto wówczas sięgnąć po wszelkiego rodzaju emulsje zabezpieczające przeznaczone do podłóg żywicznych, co pozwoli nie tylko usunąć uporczywe zabrudzenia, ale również sprytnie ukryć drobne zarysowania lub uszkodzenia na powierzchni posadzki.

bloger

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.