Rzeczy, których nie wolno przechowywać w łazience cz. 1

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym większość osób, zarówno kobiet jak i mężczyzn, nie tylko przeprowadza każdego dnia szereg podstawowych i niezbędnych zabiegów pielęgnacyjnych, ale również przechowuje różnorodne przedmioty takie jak kosmetyki, suszarka, perfumy, bielizna, a nawet…leki. Niestety wilgoć panująca w łazience oraz bezustannie zmieniająca się temperatura mają często negatywny wpływ na niektóre produkty i urządzenia. Sprawia, że znacznie szybciej tracą jakość i swoje właściwości, a nawet stają się niebezpieczne dla zdrowia człowieka.

Sprzęt elektroniczny

Wszystkie urządzenia elektryczne, wykorzystywane podczas zabiegów pielęgnacyjnych, takie jak suszarki, prostownice czy elektryczne golarki (zwłaszcza gorszej jakości) zdecydowanie powinny przechowywane w suchym i bezpiecznym miejscu. W ten sposób właściciel domu lub mieszkania ochroni siebie oraz pozostałych użytkowników przed niezwykle groźnym dla zdrowia, a nawet życia wstrząsem elektrycznym. Ponad to zbyt wysoka wilgotność powietrza w łazience znacznie skraca okres działania danego urządzenia lub staje się przyczyną licznych usterek. Wyjątek stanowi sprzęt wysokiej klasy znanych i renomowanych producentów specjalnie przystosowany do ekstremalnych warunków (np.. Elektroniczna szczoteczka do zębów).

Ręczniki kąpielowe i szlafroki

Większość osób, z powodu własnej wygody czy względów praktycznych, decyduje się na przechowywanie w szafkach łazienkowych czystych i suchych ręczników kąpielowych oraz szlafroków na specjalnych haczykach. Tymczasem naturalne tkaniny, do których należą między innymi len lub bawełna w połączeniu z wysoką wilgotnością stanowią idealne środowisko do rozwoju nie tylko różnorodnych drobnoustrojów, ale również pleśni i grzyba. Nawet po pierwszym użyciu ręczniki, na których pozostają często pozostają mikroskopijne resztki naskórka i wydzielin ciała, stają się prawdziwym siedliskiem groźnych bakterii

bloger

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.