Rzeczy, których nie wolno przechowywać w łazience cz. 2

Łazienka, odwiedzana kilka razy dziennie przez poszczególnych domowników, stanowi przechowalnię wielu różnorodnych przedmiotów, które powinny znaleźć się w zupełnie innym miejscu w domu,. Niestety wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak ważne jest przechowywanie różnych produktów takich jak chociażby kosmetyki do makijażu czy leki…

Kosmetyki do makijażu

Zdecydowana większość kobiet przechowuje kosmetyki do makijażu, z których regularnie korzysta podczas codziennej pielęgnacji, w łazience, popełniając jednak poważny błąd. Wysoka wilgotność powietrza, bezustannie zmieniająca się temperatura oraz długotrwała ekspozycja na światło sprawiają, że kremy do twarzy, tusze do rzęs czy cienie do powiek bardzo szybko tracą swoje właściwości, psują się, wysychają, a także stanowią łatwy cel dla rozmnażających się w ukryciu bakterii. Pomadki (zwłaszcza gorszej jakości) miękną i powoli rozpuszczają się, zaś kosmetyki do pielęgnacji twarzy, zawierające w swoim składzie substancje aktywne takie jak różne kwasy, witamina C czy retinol, często w sposób zauważalny zmieniają swoją dotychczasową konsystencję, dlatego powinny być przechowywane w suchym, chłodnym i koniecznie zacienionym miejscu (np. w pokoju, przedpokoju lub na toaletce w sypialni). Warto również pamiętać o dokładnym i szczelnym zamknięciu opakowania, dzięki czemu do pojemniczka czy tubki nie dostaną się bakterie i zanieczyszczenia z powietrza.

Leki

Łazienka, zdaniem lekarzy, jest zdecydowanie najmniej odpowiednim miejscem do przechowywania różnorodnych leków, zwłaszcza w postaci tabletek czy kapsułek, które posiadają skłonność do wchłaniania wszechobecnej wilgoci. Specyficzne warunki, panujące w łazience mogą bowiem nie tylko zmniejszać skuteczność poszczególnych preparatów i negatywnie wpływać na stan zdrowia, ale również prowadzić do szybkiego ich przeterminowania. Wszelkie leki należy przechowywać w czystym oraz suchym, specjalnie wyodrębnionym miejscu (z wyjątkiem kuchni) niedostępnym dla dzieci. Preparaty powinny znajdować się w oryginalnych opakowaniach, co pozwoli zidentyfikować specyfik i sprawdzić datę ważności.

bloger

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.