Sprytne schowki w łazience

W wielu współczesnych domach łazienkowe półki uginają się pod ciężarem różnorodnych butelek z kosmetykami, słoikami i tubkami z kremami, które niestety często trudno uporządkować. Sprytne przechowywanie kosmetyków, środków czyszczących i wielu innych drobiazgów niezbędnych do codziennej higieny i pielęgnacji ciała znacznie zwiększy przestrzeń użytkową ,a  pomieszczenie stanie się przestronne i eleganckie. W ofercie współczesnych producentów można znaleźć wiele ciekawych i oryginalnych rozwiązań, które sprawdzą się, zarówno w małych, jak i większych łazienkach.

Schowki za…lustrem

Lustro jest podstawowym i najważniejszym elementem wyposażenia każdej łazienki. Zawieszone zazwyczaj tuż nad umywalką pełni funkcje nie tylko użytkowe, ale również dekoracyjne. W małych pomieszczeniach, gdzie liczy się dosłownie każdy centymetr, doskonale sprawdzi się lustro wyposażone w szafkę. Można w niej ukryć wiele akcesoriów niezbędnych przy korzystaniu z umywalki, takich jak między innymi: pasta i szczoteczki do zębów, maszynki do golenia, ulubiony krem czy perfumy. Na rynku dostępne są lustra z półkami cięte lub obramowane, a także wyposażone w dodatkowe oświetlenie.

Schowek w obudowie wanny

Większość właścicieli domów lub mieszkań marnuje w swoich łazienkach cenną przestrzeń, stosując gładką, jednolitą obudowę wanny. Tymczasem miejsce pod wanną stanowi idealne miejsce na przechowywanie przede wszystkim różnorodnych środków czyszczących. Wystarczy zainwestować w obudowę, która pozwoli na montaż modułu szafkowego. W ten sposób można  uzyskać na bokach wanny funkcjonalne, uchylne zazwyczaj bądź otwierane panele, przypominające dodatkowe szafki kuchenne lub na buty. Wystarczy odrobina wyobraźni i dobrych chęci, a jeśli ktoś nie posiada odpowiednich umiejętności, zawsze może skorzystać z pomocy fachowca. Z pewnością zmieszczą się tutaj kosmetyki, chemia, a nawet ręczniki (o ile zostanie odpowiednio zabezpieczony przed wilgocią spód). Takie rozwiązanie idealnie sprawdza się przede wszystkim w małych łazienkach.

bloger

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.