Styl meksykański w łazience

Styl meksykański w łazience stanowi idealne rozwiązanie dla osób, które uwielbiają oryginalne i niebanalne rozwiązania. W pomieszczeniu dominują różnorodne, nasycone kolory, geometryczne ozdoby, mosiężna bateria łazienkowa, stylizowane kinkiety oraz autentyczne meksykańskie wyroby, które podkreślają niepowtarzalny, pełen przepychu charakter pomieszczenia.

Żywe i nasycone kolory

Styl meksykański to przede wszystkim żywe i nasycone kolory, takie jak ciemny błękit,, ceglasta czerwień, pomarańczowy, żółty, ziemisty brąz, odcienie bursztynu, burgund czy beżowy. Podstawę stanowią mocne kontrasty kolorystyczne. łazienka w stylu meksykańskim oznacza również bogactwo pięknych wzorów zastosowanych z odpowiednim umiarem. Doskonale sprawdza się połączenie charakterystycznie zdobionych, niewielkich płytek (często ręcznie malowanych) i drobnej mozaiki z prostymi i funkcjonalnymi meblami. Na podłodze króluje zazwyczaj terakota, skalna cegła, gres bądź inne kamienie. Cechą charakterystyczną stylu meksykańskiego w łazience są niepowtarzalne dodatki, dekory wokół lustra, zdobione pasy biegnące na wysokości połowy ściany, wzorzyste dywaniki, świece oraz pojemniki na akcesoria wykonane z drewna bądź postarzanego metalu.

Bogato zdobiona umywalka

Centralnym punktem każdej łazienki w stylu meksykańskim jest oryginalna, bogato i fantazyjnie zdobiona umywalka zwykle w kształcie okręgu lub elipsy. W zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji można ją postawić na blacie lub wpuścić w wycięty w nim otwór. Umywalka dostępna w różnorodnych rozmiarach, kolorach i wzorach, z pewnością będzie przyciągać wzrok zaskoczonych gości. Idealnie komponuje z blatem z drewna czereśniowego pokrytym glazurą. Pięknym uzupełnieniem umywalki jest bateria w stylu vintage w kolorze starego złota bądź miedzi. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych cech stylu meksykańskiego jest ceramika Talavera wykonywana najczęściej w kolorze kobaltu.

 

bloger

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.