Systemy elektrycznego ogrzewania podłogowego

Elektryczne ogrzewanie podłogowe, będące obecnie najpopularniejszą formą ogrzewania płaszczyznowego, występuje w postaci kabli lub mat grzejnych zasilanych z sieci elektroenergetycznej, dzięki czemu w pomieszczeniu następuje idealny rozkład temperatury. Specyficzny sposób oddawania ciepła sprawia natomiast, że ruch powietrza w łazience jest ograniczony. 

Zalety elektrycznego ogrzewania podłogowego…

Systemy elektryczne, składające się z elementów grzejnych (przewodów, folii grzewnej, maty), czujnika temperatury i przewodu zasilającego, posiadają wiele zalet. Główną i niewątpliwie największą zaletą jest przede wszystkim błyskawiczny oraz niski koszt montażu, ponieważ prace związane wykonaniem ogrzewania podłogowego ograniczają się wyłącznie do instalacji odpowiedniej puszki w ścianie i rozprowadzenia przewodów w całym pomieszczeniu. W praktyce oznacza brak kotłowni, komina, pieca, kurzu, wycieków, przyłącza gazowego czy innych, kosztownych instalacji wodnych. Ogrzewanie działa natychmiast po uruchomieniu, szybko nagrzewa się do wymaganej temperatury niezależnie od centralnego ogrzewania, dzięki czemu może być stosowane również wiosną, latem bądź jesienią. Należy jednak pamiętać, że eksploatacja elektrycznego ogrzewania podłogowego oznacza jednocześnie wyższe rachunki za prąd.

Bezpieczny montaż

Przy montażu elektrycznego ogrzewania podłogowego w łazience, ze względu na wysoką wilgotność, niezwykle ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności oraz zapewnienie wszystkim użytkownikom odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Urządzenia elektryczne, wykorzystywane do instalacji systemu, muszą spełniać ściśle określone warunki, a co więcej mogą być instalowane wyłącznie we wskazanych strefach. Prawidłowe i satysfakcjonujące działanie ogrzewania podłogowego zależy przede wszystkim od dobrze wykonanego projektu, ponieważ wszelkie zmiany na etapie eksploatacji mogą w przyszłości oznaczać poważny, często kosztowny remont. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie opracowania niezbędnej dokumentacji doświadczonemu fachowcowi, który nie tylko uwzględni zapotrzebowanie budynku na ciepło, ale również parametry techniczne zastosowanych materiałów instalacyjnych.

bloger

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.