Termostat z WiFI w łazience

W trakcie codziennej pielęgnacji w łazience czy kąpieli ogromne znaczenie ma odpowiednia temperatura w pomieszczeniu., dlatego coraz większym zainteresowaniem i popularnością cieszy się regulator temperatury. W ostatnim czasie na rynku pojawił się natomiast nowoczesny i innowacyjny termostat z możliwością sterowania przez…WiFi z czujnikiem wall sensor.

Zasady działania

Termostat pokojowy (tzw. regulator temperatury) z możliwością sterowania przez WiFi stanowi idealne urządzenie do kontrolowania ogrzewania podłogowego nie tylko w łazience, ale również w innych pomieszczeniach o wysokim poziomie wilgotności. Umożliwia w pełni bezpieczne sterowanie temperaturą zarówno powietrza jak i podłogi. Obecnie w ofercie poszczególnych producentów znajdują się termostaty:

  • z czujnikiem podłogowym –zalecany do sterowania elektrycznym ogrzewaniem podłogowym np. w łazience;
  • z dwoma czujnikami (powietrznym i podłogowym);
  • z czujnikiem powietrznym;
  • elektroniczny programowalny;

Termostat montuje się na zewnątrz łazienki (np. w przedpokoju) ze względu na parę wodną, która może uszkodzić elektronikę, a następnie wprowadza się dwa czujniki na przewodach do łazienki: jeden w podłodze (znajduje się w zestawie), a drugi na ścianie (tzw. wall sensor) w puszce montażowej. Większość urządzeń dostępnych na rynku posiada dotykowy, podświetlany ekran LCD oraz moduł sterowania bezprzewodowego WiFi 4G, a także pełne oprogramowanie tygodniowe.

Prosta obsługa

Obsługa termostatu, wyposażonego w banalny wyświetlacz i prosty interfejs, jest intuicyjna. Wystarczy zainstalować na telefonie lub tablecie dedykowanej aplikacji dostępnej w sklepie internetowym (obsługiwane systemy: Android 5,6,7,8 i iOS), dzięki której użytkownik zyskuje pełną kontrolę nad poszczególnymi parametrami temperatury. Dodatkowo termostat pozwala konfigurować tygodniowy program nastawień temperatury i dostosować do podawanej przez urządzenie prognozy pogody. Co więcej, wchodząc na określoną w instrukcji obsługi stronę internetową i logując się na konto, właściciel może kontrolować urządzenie przez…przeglądarkę internetową.

 

bloger

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.