Wybieramy deszczownicę

Deszczownica, która cieszy się coraz większą popularnością, stanowi modna i ciekawą alternatywę dla tradycyjnych paneli prysznicowych. Dzięki wyjątkowemu rozproszeniu strumienia wody nie tylko zapewnia przyjemną kąpiel, ale dostarcza również wiele przyjemnych doznań. Deszczownicę, często zwaną deszczownią, można zamontować niemalże w każdym prysznicu, a wybór modeli jest tak duży, że każdy z pewnością znajdzie idealne rozwiązanie dla własnych potrzeb i oczekiwań.

Deszczownice podtynkowe

Łazienka z deszczownicą podtynkową

Zdecydowana większość osób, które chcą mieć w swojej łazience deszczownicę, ostatecznie decyduje się na estetyczne i wygodne zestawy podtynkowe (zwykle naścienne) z elementami sprytnie ukrytymi w ścianie. Doskonale sprawdzają się zarówno w dużych, przestronnych łazienkach jak i małych pomieszczeniach, gdzie liczy się każdy centymetr. Deszczownice podtynkowe montowane są na niewielkim stelażu podtynkowym, a panel wyprowadzany jest na zewnątrz, co  pozwala zaoszczędzić miejsce. Niestety montaż musi zostać wykonany przed wykończeniem ścian, zaś każda ewentualna awaria oznacza…demontaż całej zabudowy, dlatego przed ostatecznym zakupem warto dokładnie sprawdzić jakość wykonania poszczególnych elementów oraz skontrolować pracę główki natryskowej.  Należy również zainstalować specjalną baterię w postaci modułu.

Deszczownice natynkowe

Deszczownica prysznicowa

Ciekawy i estetyczny efekt zapewniają również deszczownice natynkowe czyli wszystkie zestawy prysznicowe i sufitowe, które jednak znacznie lepiej prezentują się w dużych, nowoczesnych wnętrzach. Ogromną zaletą jest przede wszystkim prosty i szybki montaż przeprowadzany bez konieczności posiadania specjalnych narzędzi, umiejętności, doświadczenia czy ewentualnego demontażu całej zabudowy na wypadek awarii. Części widoczne na zewnątrz są dostępne w różnorodnych kształtach i wzorach, dzięki czemu pomieszczenie nabierze indywidualnego, niepowtarzalnego charakteru. Niektóre zestawy natynkowe dodatkowo posiadają regulowaną wysokość drążka, co pozwala natomiast na dopasowanie wysokości zawieszania do wzrostu poszczególnych użytkowników. Deszczownice prysznicowe montowane są w miejsce klasycznej słuchawki prysznicowej (bezpośrednio w uchwycie prysznicowym lub w obrębie panelu prysznicowego). Deszczownice sufitowe natomiast instaluje się na specjalnym uchwycie sufitowym bądź mogą być przytwierdzone do sufitu.

Deszczownice dostępne na rynku różnią się nie tylko kształtem i designem, ale również rozmiarem oraz materiałem z jakiego zostały wykonane.

 

bloger

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.