Drewniana wanna? Czy tylko obudowa?

Drewniana wanna, kojarząca się z balią typową dla sauny fińskiej musi być wykonana z bardzo odpornego drewna, wymaga konserwacji i jest droga. Jeśli jednak marzymy o takim drewnianym akcencie w łazience, możemy rozważyć zabudowanie tradycyjnej wanny drewnianą obudową.

Drewniana obudowa wanny doda łazience ciepłego charakteru

Drewniana obudowa wanny doda łazience ciepłego charakteru

Gdy stawiamy na drewno

Drewno wykorzystywane w łazience powinno być odporne na wilgoć. Najczęściej stosuje się teak, którego nie trzeba często konserwować. Aranżując łazienkę z drewnianą obudową mamy możliwość wykorzystania wszelkich modnych obecnie kolorów z szarym, czarnym czy białym na czele. Można nie tylko skończyć na obudowie wanny, ale także w tym samym drewnie wykończyć podłogę, ścianę, czy wykonać z niego półki i szafki nad wanną. Drewno znakomicie sprawdza się w niewielkich wnętrzach, jak i dużych. Nie jest co prawda tak uniwersalne jak płytki, które wystarczy od czasu przetrzeć wilgotną szmatką ze środkiem myjącym, ale nadaje wnętrzu ciepłego charakteru. Drewno można także łączyć z płytkami klasycznymi, zarówno wielkoformatowymi, jak i mozaiką. Jeśli wybierzemy ciemny kolor drewna, najlepiej łazienka będzie wyglądać, gdy płytki będą kontrastowe – jasne.

Na rynku kupimy płytki ceramiczne imitujące drewno

Na rynku kupimy płytki ceramiczne imitujące drewno

Imitujemy drewno w łazience

Jest jeszcze alternatywa dla naturalnego drewna. Są nią płytki ceramiczne drewno imitujące. W sklepach znajdziemy zarówno duże jak i niewielkie, kwadratowe i podłużne, imitujące deski, z wyraźnym rysunkiem drewna i typowymi dla drewna żłobieniami. Ich zaletą jest trwałość, odporność na wilgoć i czyszczenie. Jednak nie są tak ciepłe w dotyku jak drewno, nie są naturalne, więc niektórzy od razu je dyskwalifikują.

designer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.