Podgrzewacze wody

Podgrzewacze wody stanowią idealne rozwiązanie w domach jednorodzinnych, gdy odległość podłączenia przyborów do instalacji c. w. u jest zbyt duża lub nie ma możliwości korzystania ze źródła centralnie przygotowanej ciepłej wody. W ofercie poszczególnych producentów znajdują się urządzenia zarówno pojemnościowe, jak i przepływowe, które można dostosować do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Podgrzewacze pojemnościowe

Pojemnościowy podgrzewacz wody, zwany również termą, podgrzewa i magazynuje ciepłą wodę. Wystudzeniu wody w pojemniku zapobiega specjalny termostat (utrzymuje stałą temperaturę) oraz izolacja cieplna w postaci kilkucentymetrowej (2 – 8 cm) warstwy pianki poliuretanowej, polistyrenowej lub wełny mineralnej. Zaletą urządzenia jest możliwość używania ciepłej wody w kilku różnych miejscach jednocześnie pod warunkiem, że objętość zbiornika jest dostosowana do ilości użytkowników. Obecnie na rynku dostępne są dwa podstawowe rodzaje pojemnościowych podgrzewaczy wody:
• ciśnieniowe z dużym zbiornikiem (nawet do 200 litrów), do których można podłączyć wszystkie krany z całego domu.Wykonane są ze stali nierdzewnej, ocynkowanej bądź pokrytej warstwą emalii porcelanowo – szklanej.
• bezciśnieniowe – z małym zbiornikiem (do 10 – 15 litrów) wiszącym, pionowym, które można podłączyć do jednego kranu. Wykonane są zazwyczaj z tworzywa sztucznego lub stali. Montuje się je nad lub pod umywalką. Współpracują ze specjalną armaturą, sprzedawaną w komplecie z urządzeniem.

Przepływowe podgrzewacze wody

Przepływowe podgrzewacze wody uruchamiają się dopiero w momencie, odkręcenia ciepłej wody. Grzeje wodę do temperatur, która została ustawiona. Zajmuje niewiele miejsca, a dodatkowo oznacza znaczne niższe koszty instalacji oraz zużycia energii. W ofercie dostępne są przepływowe podgrzewacze wody:
• gazowe z otwartą (musi być podłączony do komina) lub zamkniętą komorą spalania (musi do niego zostać doprowadzone powietrze z zewnątrz za pomocą przewodu powietrzno-spalinowego )
• oraz elektryczne podłączane do instalacji energetycznej i zasilane prądem

bloger

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.