Jak dbać o ręcznik cz. 1

Grube, puszyste, miękkie, przyjemne w dotyku oraz odpowiednio dopasowane kolorystycznie ręczniki nie tylko pełnią praktyczną rolę, ale przede wszystkim stanowią piękną ozdobę każdej łazienki. Niestety ręczniki wykonane z wysokiej jakości materiałów są dosyć drogie, dlatego należy je umiejętnie prać, suszyć i użytkować, aby zachowały swój kolor i wygląd, a także służyły użytkownikom jak najdłużej.

Pierwsze pranie

Jednym z podstawowych i zdecydowanie najważniejszych elementów pielęgnacji ręczników jest regularne i odpowiednie pranie i suszenie. W łazience panują specyficzne warunki, dlatego w materiale gromadzą się wraz z wilgocią, a następnie rozwijają w błyskawicznym tempie niebezpieczne dla zdrowia bakterie i pasożyty, będące jednocześnie przyczyną brzydkiego zapachu. Po zakupie nowego ręcznika w sklepie koniecznie należy go wyprać przed pierwszym użyciem,ponieważ niewyprany nie będzie chłonąć wilgoci ze skóry. Pierwsze pranie pozwoli również pozbyć się składników chemicznych i płynów zmiękczających użytych podczas jego produkcji czy wszelkich zanieczyszczeń związanych z transportem, przechowywaniem w magazynie oraz na sklepowych półkach. Do pierwszego prania, według producentów, dodaje się połowę zalecanej na opakowaniu dawki proszku lub innego detergentu.

Podstawowe zasady prania

Ręczniki należy prać oddzielnie, dzięki czemu zachowają dłużej puszystość, a poza tym nie będą się gniotły i nie zniszczą innych elementów garderoby poprzez silne pocieranie. Ubrania, które są prane z ręcznikami, znacznie szybciej tracą swój kolor i niszczą się.

Aby ręcznik zachował swój piękny wygląd przez długie lata każda gospodyni domowa powinna przede wszystkim przestrzegać podstawowych zasad użytkowania, znajdujących się na metce. Temperatura prania zależy od rodzaju ręczników oraz rodzaju materiału, z jakiego zostały wykonane, ale najczęściej zalecana przez producentów temperatura wynosi 40 stopni lub 60 stopni. Mokre ręczniki należy najpierw wysuszyć i odłożyć do kosza na bieliznę, ponieważ wilgotne często pleśnieją i wydzielają brzydki zapach, stając się siedliskiem grzybów i bakterii.

 

bloger

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.