Szkło Lacobel w łazience

Panele szklane z wyjątkową grafiką oraz szkło Lacobel zastosowane w łazience, które tworzą niezwykły i wyjątkowy efekt, stanowią idealną alternatywę dla nudnych, tradycyjnych płytek lub kafli. Doskonale sprawdzają się zarówno na ścianach jak i wewnątrz kabiny prysznicowej, a przy tym są łatwe w utrzymaniu czystości i skutecznie chronią przed rozwojem szkodliwych dla zdrowia grzybów i bakterii.

Szkło Lacobel

www.mojeszklo.pl

Lacobel oznacza idealnie gładką taflę szkła, która powstaje w wyniku wykorzystania specjalnej technologii float. Powstanie poprzez sklejenie co najmniej dwóch warstw szyby i dwóch warstw folii. W ofercie znanych i renomowanych producentów dostępnych jest obecnie kilka rodzajów szkła Lacobel, różniących się między sobą przede wszystkim odpornością na czynniki mechaniczne, grubością, grafiką, rozmiarem paneli oraz techniką wytwarzania. W łazienkach najczęściej stosuje się tafle Lacobel w tzw. bezpiecznej wersji „Safe”, wyposażonej w warstwę polipropylenu zabezpieczającej przed zarysowaniami, uszkodzeniami, a także przed wilgocią. Jednolita powierzchnia szklana Lacobel , pozbawiona spoin i zakamarków, w których mogą gromadzić się zanieczyszczenia, grzyby i bakterie, jest estetyczna i nie wymaga stosowania drogich czy silnych środków czyszczących. Wystarczy bowiem  delikatnie przetrzeć taflę gąbką lub miękką ściereczką z niewielką ilością płynu do mycia szyb. Dodatkowo można pokryć szkło specjalną powłoką antybakteryjną, zabezpieczającą przed rozwojem bakterii.

Rodzaje szkła Lacobel

www.glassdex.pl

Szkło Lacobel dostępne jest w niezwykle bogatej i szerokiej kolorystyce, takiej jak energetyczne i intensywne odcienie ożywiające przestrzeń czy pastelowe, delikatne i spokojne barwy, dzięki czemu tafle można dostosować do każdego pomieszczenia zgodnie z indywidualnymi potrzebami i gustami. Na rynku dostępne są szkła Lacobel:

  • przezroczyste;
  • półprzezroczyste – mleczne lub przypominające zamarzniętą szybę;
  • lakierowane o wybranej grubości, na które w ostatniej fazie procesu produkcyjnego zostaje nałożona warstwa lakieru w konkretnym kolorze;
  • lakierowane z wybraną grafiką, zdjęciem lub rysunkiem;
  • lakierowane z wybranym wzorem;
  • przezroczyste z ozdobnym wkładem (najczęściej z motywami pochodzenia organicznego, roślinnymi).

Jeszcze do niedawna szkło Lacobel stosowano zwykle w kuchni, ale w ostaTnich latach coraz częściej pojawia się również w łazienkach.

bloger

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.