Powiększamy małą łazienkę

Z poprzedniej części artykułu wiemy już, że projektowanie małej łazienki wiąże się z całym szeregiem zasad, których nie tylko powinno się, ale wręcz trzeba przestrzegać, jeśli chcemy, aby pomieszczenie to kojarzyło nam się z wygodą i relaksem. Jasne barwy, mniejsze rozmiary wyposażenia, czy też znalezienie odpowiedniego miejsca na pralkę, to jednak jeszcze nie wszystkie wyznaczniki, które zapewnią nam funkcjonalność pokoju kąpielowego.

Wybór i ułożenie płytek 

Ułożenie płytek

Ułożenie płytek

Do tej pory poruszyliśmy już temat kolorystyki jednak wyłącznie w odniesieniu do ścian, a warto pamiętać o tym, że jeśli mowa o urządzaniu łazienek, to trudno wyobrazić nam sobie to pomieszczenie bez płytek. W tym przypadku nie bez znaczenia będzie zarówno ich faktura, jak i sposób ułożenia. Projektanci wnętrz sugerują, aby postawić na prostotę i zdecydować się na płytki jednolite i stonowane.

Jedyną ekstrawagancją, na którą można sobie w tym obszarze pozwolić, jest połyskliwe ich wykończenie. Jeśli natomiast chodzi o niestandardowe połączenia kolorów, wyraziste wzory, czy też soczyste kolory, to specjaliści zdecydowanie mówią: nie! Wracając natomiast do wskazówek na temat ich ułożenia, to często padającą propozycją w odniesieniu do podłogi jest karo. Na ścianach natomiast warto między jednolitymi płytkami ułożyć poziome pasy w innych barwach. Taki zabieg optycznie powiększy naszą łazienkę.

Moc oświetlenia

Moc oświetlenia

Magiczna moc oświetlenia
Siła powiększania tkwi także w odpowiednim oświetleniu, a niestety większość z nas nie przykłada zbyt dużej wagi do tego obszaru projektowania łazienek. Decyzje zakupowe padają pod wpływem atrakcyjnej ceny, czy też fantazyjnych kształtów lampy i często nie zdajemy sobie sprawę z tego, jak wiele tym narzędziem możemy zdziałać.

W przypadku małych łazienek nie powinniśmy się stosować do najbardziej popularnej formy oświetlania pomieszczenia, czyli centralnych lamp górnych. Tutaj dużo lepiej sprawdzi się kilka świetlnych źródeł umiejscowionych na ścianach bocznych, na lustrze i na szafkach. Im jaśniejsze światło, tym lepszy efekt wizualny, dlatego też w projektowaniu pomieszczeń łazienkowych bardzo dobrze sprawdzają się halogeny.

designer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.