Oryginalne podłogi łazienkowe cz. 3

Nowoczesne rozwiązania bezustannie pojawiające się na współczesnym rynku sprawiają, że właściciele domów i mieszkań coraz częściej wykorzystują inne materiały niż klasyczne płytki. Doskonała alternatywę dla terakoty, drewna czy betonu stanowią również panele winylowe lub…korek.

Podłogi winylowe

www.dom.wp.pl

Najtańszy oraz zdecydowanie najłatwiejszy materiał, który można zastosować do ułożenia podłogi w każdej łazience, stanowią…wykładziny winylowe dostępne na rynku w postaci samoprzylepnych paneli lub tzw. wykładzin kuponowych (z rolki). Wielowarstwowe PCV, często dodatkowo zabezpieczone poliuretanem, jest przede wszystkim odporne na wilgoć, zabrudzenia, zachlapania, a przede wszystkim bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Współczesne wykładziny winylowe mogą być bezpośrednio montowane bez konieczności użycia kleju na każdym podłożu, stąd też chętnie są wykorzystywane do renowacji podłogi. Przy wyborze podłogi z PCV warto zwrócić uwagę czy materiał posiada właściwości antybakteryjne, ograniczające rozwój bakterii oraz pleśni. Ogromną popularnością cieszą się nowoczesne, antypoślizgowe wykładziny LVT, czyli sztywne płytki w różnych rozmiarach i kształtach (najczęściej prostokątne lub kwadratowe), o wysokiej klasie ścieralności. Składają się aż z pięciu mocnych warstw, które swoim niebanalnym wyglądem do złudzenia przypominają drewno, gres lub kamień.

Podłogi korkowe

www.podloga.biz

Ciekawym rozwiązaniem na podłogę w łazience dla osób poszukujących oryginalnych i niebanalnych rozwiązań są panele korkowe, jeszcze do niedawna wykorzystywane do izolacji akustycznej i termicznej. Korek charakteryzuje się przede wszystkim niską higroskopijnością, dzięki czemu doskonale sprawdza się również w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności.  Zachowuje wszystkie swoje właściwości przez wiele lat bez konieczności stosowania jakichkolwiek specjalistycznych środków czy preparatów, a przy tym pozostaje odporny na atak pleśni i grzybów. Korek jest dostępny na współczesnym rynku w postaci płytek klejonych do wylewki bądź paneli montowanych podobnie do klasycznych paneli jako tzw. podłogi pływające. Ogromną zaletą tego tworzywa jest jej ciepło, ponieważ korek należy do izolatorów, który nie wchłania ciepła ludzkiego ciała.

bloger

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.