Problematyczny remont łazienki w bloku

Łazienka w bloku oznacza zwykle niewielkie pomieszczenie o dosyć ograniczonej powierzchni użytkowej i możliwościach aranżacyjnych, stąd też generalny remont bardzo często stanowi nie lada wyzwanie zarówno dla właścicieli jak i…ekipy remontowej. Przed podjęciem jakichkolwiek kroków należy dokładnie zaplanować wszystkie działania, a przede wszystkim znaleźć sprawdzonych, doświadczonych i rzetelnych fachowców.

Pierwsze prace remontowe

Kluczem sukcesu w pełni udanego remontu łazienki jest…dobra organizacja, ponieważ każdy remont oznacza poważną ingerencję w rozkład dnia wszystkich mieszkańców i ich przyzwyczajenia. Demontaż starych elementów, aranżacja i wykończenie łazienki trwa zwykle około dwóch tygodni (czasami nawet dłużej), które mogą okazać się prawdziwym sprawdzianem cierpliwości. Nie wolno zapominać również o uprzedzeniu lokatorów innych mieszkań w bloku o planowanym przedsięwzięciu. Prace remontowe należy rozpocząć przede wszystkim od usunięcia wszystkich starych urządzeń (wanna, prysznic, brodzik, umywalka, muszla ustępowa, baterie, itp..) oraz skucia całej glazury i terakoty, co pozwoli precyzyjnie ustalić położenie poszczególnych rur, pionów kanalizacyjnych czy instalacji elektrycznej. Wywóz niepotrzebnego gruzu, śmieci i sprzętu warto natomiast zlecić specjalistycznej firmie, posiadającej kontener o odpowiedniej wielkości (wyrzucanie pozostałości po remoncie do osiedlowego śmietnika jest karalne).

Renowacja pomieszczenia

Kolejnym krokiem generalnego remontu łazienki jest rozprowadzenie w pomieszczeniu nowej instalacji hydraulicznej (wymiana rur, doprowadzenie i odprowadzenie wody do pralki, baterii) oraz elektrycznej (nie wolno zapominać również o grzejniku). Renowacja stanowi doskonałą okazję do zmiany sposobu dotychczasowego oświetlenia. Obecnie ogromną popularnością w niewielkich pomieszczeniach łazienkowych cieszą się punkty halogenowe umieszczane w suficie podwieszanym, wykonanym z wodoodpornych płyt kartonowo – gipsowych. Następnie należy wykonać wszystkie zabudowy, ułożyć nowe płytki na ścianach i podłodze, osadzić nowe urządzenia i baterie. Ostatnim etapem remontu w łazience jest montaż lamp, luster, drzwi wewnętrznych i dekoracji.

bloger

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.