Pielęgnacja podłogi z kamienia cz. 1

Kamień naturalny, który ma zastosowanie zazwyczaj w nowoczesnych, eleganckich i ekskluzywnych łazienkach, należy wprawdzie do trwałych materiałów, a przy tym posiada wysokie walory estetyczne, ale jednocześnie wymaga szczególnej pielęgnacji i zabezpieczenia. Impregnacja kamienia skutecznie chroni go przed różnorodnymi zabrudzenia i szkodliwym działaniem wszechobecnej wilgoci. Stosowanie natomiast uniwersalnych środków czystości, zwłaszcza zawierających w swoim składzie żrące kwasy, może stać się przyczyną uszkodzeń.

Impregnacja podłogi z granitu

Granit, odporny na wilgoć, ścieranie, pękanie, bezustanne zmiany temperatury otoczenia i różnorodne uszkodzenia, należy obecnie do najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do dekoracji nowoczesnej łazienki.  Nie należy wprawdzie do wymagających materiałów, dzięki czemu bardzo łatwo utrzymać pomieszczenie w idealnej czystości, ale podczas codziennej, systematycznej pielęgnacji warto unikać długotrwałego narażania go na kontakt z środkami czyszczącymi. Płyny o odczynie kwaśnym mogą bowiem sprawić, że błyszcząca powierzchnia granitu niestety stanie się nieestetyczna i matowa.  Doskonale sprawdza się natomiast zastosowanie płynu do naczyń, a także…zwykłego alkoholu, który skutecznie usuwa różne plamy. Warto natomiast raz na kilka lat przeprowadzić impregnację, polegającą na nałożeniu specjalnych środków ochronnych. W ofercie dostępnych jest wiele profesjonalnych produktów, które zawierają jasną i prostą instrukcję oraz wygodny aplikator.

Impregnacja podłogi z marmuru

Porowatość marmuru sprawia, że jest znacznie bardziej podatny nie tylko na zabrudzenia, ale również szkodliwe działanie różnorodnych cieczy. Na szczęście codzienna pielęgnacja podłogi w łazience, wykonanej z tego właśnie materiału, wbrew pozorom nie wymaga zastosowania drogich środków czyszczących. Należy pamiętać, że marmur nie powinien mieć jakiejkolwiek styczności z kwasami, zaś po zachlapaniu płynem trzeba jak najszybciej wytrzeć plamę. W codziennej pielęgnacji wystarczy miękka, wilgotna szmatka. Nie wolno dopuścić do powstawania większych zabrudzeń, wymagających zastosowania silnych, niszczących detergentów. Impregnację marmuru wykonuje się przy użyciu specjalistycznych  środków, zaś powierzchnia wymagająca zabezpieczenia powinna być dokładnie oczyszczona.

Właściwa impregnacja marmuru i granitu sprawi, że wnętrze łazienki będzie zachwycać  nieskazitelnym pięknem przez wiele długich lat, wzbudzając jednocześnie podziw i zazdrość gości.

bloger

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.