Wanna idealnie dopasowana do potrzeb

Wanna, będąca podstawowym elementem wyposażenia łazienki, bezustannie cieszy się niesłabnąca popularnością i zainteresowaniem. Każdy bowiem z pewnością docenia kąpiel w gorącej, pachnącej pianie, która pozwala zrelaksować się i odprężyć po ciężkim, stresującym dniu, dlatego tak ważny jest odpowiedni wybór.

Bezpieczna i wygodna wanna

Wanna powinna być przede wszystkim praktyczna, bezpieczna i wygodna, czyli dopasowana do różnych sylwetek wszystkich domowników i wykonana z dobrej jakości, trwałych materiałów. W podstawowej ofercie znanych producentów znajdują się klasyczne wanny prostokątne o wymiarach 160 – 170 cm długości oraz 70 cm szerokości, które zazwyczaj wzorowo spełniają swoje najważniejsze funkcje i służą poszczególnym użytkownikom, korzystającym z łazienki, dzieciom, młodzieży czy dorosłym. Osoby o większych wymaganiach mogą zdecydować się na zakup szerszych modeli (nawet do 90 cm) oraz dłuższych (do 220 cm). W mniejszych łazienkach sprawdzą się niewielkie wanny prostokątne lub asymetryczne, które pozwolą zaoszczędzić nie tylko miejsce, ale również…wodę. Osoby, które dysponują natomiast znacznie większą przestrzenią, mogą zainstalować wannę narożną symetryczną, symetryczną o dużej powierzchni kąpielowej, okrągłą, a nawet okrągłą, którą można wysunąć na środek pomieszczenia po spełnieniu określonych rozwiązań kanalizacyjnych.

 Wanna idealnie wpasowana w przestrzeń…

Należy pamiętać, że zarówno wymiary jak i kształt wanny, muszą idealnie wypełnić przestrzeń, jaką dysponują właściciele domu lub mieszkania. Nie może:

  • być za duża ani za mała;
  • utrudniać swobodnego poruszania się w pomieszczeniu, korzystania ze wszystkich elementów wyposażenia łazienki czy wykonywania codziennych zabiegów pielęgnacyjnych.

Warto również zastanowić się nad zakupem dodatkowych akcesoriów (dopasowanych stylistycznie i kolorystycznie), takich jak uchwyty ułatwiające wyjście z kąpieli, antypoślizgowe dno,półka na kosmetyki lub…podgłówek, zwiększających komfort w trakcie kąpieli.

.

bloger

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.