Wielkanocne motywy w łazience

Święta wielkanocne, będąca pierwszym zwiastunem nadchodzącej wiosny, zazwyczaj kojarzą się generalnymi porządkami oraz z kolorowymi pisankami, ozdobnymi figurkami zajączków czy lukrowanymi barankami. Tymczasem świąteczną atmosferę w całym mieszkaniu, również w łazience, wprowadzą przede wszystkim drobne zmiany w postaci radosnych, energetycznych kolorów oraz świeżych kwiatów i zielonych gałązek.

Wiosenne kolory

Wielkanocne motywy w łazience powinny być ciepłe i radosne, dlatego doskonale sprawdzają się jasne, wesołe i intensywne kolory, które zawsze kojarzą się z wiosną, takie jak puszyste, miękkie zielone ręczniki i dywaniki, żółte i zwiewne zasłonki oraz pomarańczowe, gustowne dodatki. Delikatne zmiany w aranżacji wnętrza nie tylko odświeżą pomieszczenie, ale również wprowadzą przyjemną, pozytywną atmosferę. W łazience pięknie prezentują się również ozdoby w postaci baranka wielkanocnego stojącego tuż obok mydelniczki, tradycyjne pisanki, świeczki w kształcie pisanek, dekoracyjne, wiklinowe koszyczki, gałązki bazi, a także żonkile, krokusy lub hiacynty w eleganckich, kolorowych doniczkach. Ogromną popularnością w ostatnich tygodniach cieszą się natomiast ogrody w szkle.

Ozdoby własnoręcznie wykonane

Wiele osób rezygnuje z wielkanocnych dekoracji w obawie przed dodatkowymi kosztami, a tymczasem świąteczny klimat można wprowadzić, wykonując samodzielnie różnorodne ozdoby. W łazience pięknie prezentują się między innymi malowane wydmuszki z jajek zawieszone na ozdobnym sznureczku lub wstążce, naklejki w postaci wielkanocnych pisanek, zajączków, baranków czy kurczaczków, stroików wykonanych ze starego, drucianego wieszaka, świeżych gałązek bukszpanu i sznurka oraz wiele innych. Wystarczy odrobina kreatywności, wyobraźni i czasu, aby łazienka zamieniła się w pomieszczenie pełne kolorowych, fantazyjnych i radosnych dekoracji.Warto przy tym jednak zachować zdrowy rozsądek i umiar, aby nie przesadzić z ilością ozdób.

bloger

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.