Jak zaprojektować niewielką łazienkę? – pierwsze kroki

Badania rynku nieruchomości pokazują, że coraz więcej osób, które decydują się na zakup własnego lokum, wybiera mieszkania w stanie deweloperskim. Mimo że jest to inwestycja pochłaniająca większy zapas gotówki, to jako wartość dodaną otrzymujemy pewność, że w najbliższym okresie w naszym budżecie nie będziemy musieli uwzględniać jakichkolwiek wydatków związanych z remontem. Nowe mieszkania dają nam nieograniczone możliwości projektowania, urządzania i aranżowania wnętrz. Czynności te czasami przysparzają nam jednak wielu problemów, zwłaszcza wtedy kiedy mamy do czynienia z pomieszczeniami
o niestandardowych kształtach. Weźmy za przykład małą łazienkę, która wymaga wielu pomysłowych rozwiązań, aby być komfortową w użytkowaniu.

Jasne i zimne, czyli o sile klasyki

Kolory w małej łazience

Kolory w małej łazience

Niewielka przestrzeń wymaga nie tyle kreatywności, co stosowania się do żelaznych zasad zaproponowanych przez projektantów wnętrz. Mała łazienka nie powinna być miejscem aranżacyjnych eksperymentów, a odzwierciedleniem racjonalnego planu jej urządzania i wyposażania. Pierwszym punktem, na który warto zwrócić uwagę w projekcie, jest kolor. Tutaj należy pamiętać przede wszystkim o zasadzie, aby na wstępie odrzucić ciemne barwy, bowiem w stosunku do uwarunkowań przestrzennych mają one właściwości pomniejszające. Projektanci wnętrz radzą, aby stawiać na kolory jasne i zimne. Ich zdaniem najlepiej sprawdza się klasyczna biel, jednak spora ilość osób nie jest przekonana do tego rozwiązania. W takim przypadku alternatywnie sięgnąć można po błękity i popiele, bowiem dzięki nim uda nam się osiągnąć odpowiednie złudzenie optyczne, dzięki któremu pomieszczenie wyda się większe.

 

A co ze sprzętami?

Linia small

Drugim krokiem w drodze do sukcesu, którym ma być komfortowe urządzenie niewielkiej łazienki, jest wybór odpowiednich sprzętów. Nie muszą być one mikroskopijne, ale zdecydowanie warto korzystać z propozycji producentów przeznaczonych specjalnie do niewielkich pomieszczeń. Obecnie w sklepach bez problemu dostaniemy zarówno wannę, jak i sedes, czy też umywalkę w mniejszych rozmiarach. To samo tyczy się półek, bowiem to one często niepotrzebnie kradną i tak ograniczoną przestrzeń. Podsumowując, zasada wyboru sprzętu jest banalnie prosta: linie standard zamieniamy na small lub inne kolekcje specjalnie dedykowane do niewielkich pomieszczeń.

Dodatkowe pytania powstają w odniesieniu do pralki, bowiem wiadomo, że jest to urządzenie całkowicie niezbędne w każdym domu, czy też mieszkaniu. Kojarzymy je głównie z łazienką, jednak tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, aby umieścić je w innym pomieszczeniu. Jeśli jednak jesteśmy wyjątkowymi tradycjonalistami i uważamy, że każde rzecz musi znajdować się w odpowiednim miejscu, warto postawić na taki model pralki, która umożliwia nam wkładanie prania od góry.

designer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.