Fototapeta w łazience?

Nowoczesne fototapety czyli fotografie lub grafiki o dowolnych rozmiarach, wydrukowane z użyciem specjalnej maszyny (plotera), stanowią doskonały, a przy tym prosty i niedrogi pomysł na oryginalną zmianę dotychczasowego wystroju pomieszczenia. Nadają wnętrzu ekspresji, dynamiki i głębi oraz tworzą niepowtarzalną atmosferę. Szeroki i bogaty wybór różnorodnych wzorów sprawia, że fototapety pojawiają się w pokoju dziennym, sypialni, kuchni, a nawet…łazience.

Fototapety winylowe

Fototapeta, która będzie dekoracją na ścianie łazienki, ze względu na specyficzne warunki panujące w pomieszczeniu, powinna być przede wszystkim wykonana z odpowiedniego materiału odpornego na wilgoć. Doskonale sprawdzają się fototapety winylowe (pokryte cienką warstwą foli PCV), które są nie tylko wodoodporne i wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, ale również dosyć łatwe do utrzymania w czystości. Wystarczy bowiem przetrzeć ich powierzchnię miękką gąbką lub szczoteczką z użyciem niewielkiej ilości detergentu. Na rynku dostępne są dwa podstawowe rodzaje fototapet winylowych: tapety gładkie oraz ze spienionego winylu (grubsze i „gąbczaste” idealnie ukrywają wszelkie nierówności ścian bądź ubytki i pęknięcia). Niestety zdecydowana większość tapet winylowych nie przepuszcza powietrza, co w efekcie może sprawić, że wilgoć zatrzyma się w ścianie i zacznie powstawać pleśń.

Fototapeta na szkle hartowanym

Idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących innowacyjnych i oryginalnych rozwiązań, a przede wszystkim zaskakujących efektów, może okazać się fototapeta drukowana bezpośrednio na szkle hartowanym. Nowoczesna, zaawansowana technologia druku sprawia, że grafika lub fotografia staje się  nie tylko wyraźna jak obraz na ekranie komputera, ale również błyszcząca. Fototapeta na szkle hartowanym jest wytrzymała na różnorodne uszkodzenia mechaniczne oraz odporna na zmianę temperatur, a przy tym estetyczna. Fotografię lub grafikę można przymocować bezpośrednio do powierzchni ściany specjalnym klejem lub przy użyciu tzw. dystansów, dzięki czemu szklana, połyskująca dekoracja stanie się ciekawym elementem w pomieszczeniu, idealnie komponującym z płytkami czy meblami.

Fototapety, zarówno winylowe jak i drukowane na szkle hartowanym, doskonale prezentują się w każdej łazience, małej i dużej.

bloger

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.