Hiszpania w…łazience?

W ostatnich latach ogromną popularnością wśród właścicieli domów i mieszkań cieszyły się jasne, wręcz sterylne łazienki w nieskazitelnie białych lub szarych kolorach. Obecnie światowe trendy powoli zmieniają się. Coraz częściej w pomieszczeniach pojawiają się mocne akcenty i wyraziste wzory charakterystyczne między innymi dla stylu hiszpańskiego, który stanowi idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie dbałość o szczegóły i ekspresję.

Energia i wzorzyste płytki

Łazienki w stylu hiszpańskim wyróżniają się przede wszystkim niezwykle odważnym łączeniem różnorodnych, energetycznych i często radosnych kolorów, takich jak: soczysty pomarańcz, intensywna czerwień, granat czy błękit z elementami żółtego. Stanowią odzwierciedlenie gorącego temperamentu Hiszpanów. Wszechobecne wielobarwne kompozycje można zaprezentować nie tylko na płytkach, ale również na dywanikach, zasłonach prysznicowych, ręcznikach i dodatkach. Najbardziej charakterystycznym elementem łazienki w stylu hiszpańskim są wzorzyste i oryginalne płytki ceramiczne (zwłaszcza geometryczne lub z motywami roślinnymi), uznawane powszechnie za najpiękniejsze na świecie. Aranżacje stworzone z niezwykłych płytek wielu osobom przypominają wielobarwne witraże. W tradycyjnej hiszpańskiej łazience można wprawdzie znaleźć białe płytki, ale stanowią one jedynie tło dla intensywnych barw i wzorzystych kafelków. Z mocnymi, wyrazistymi akcentami idealnie komponuje natomiast klasyczna, biała armatura o subtelnych kształtach nawiązujących do historycznych mis i basenów z hiszpańskich hacjend.

Gorący klimat

Wyjątkowy klimat w łazience w stylu hiszpańskim tworzą nie tylko intensywne kolory i piękne płytki, ale również oryginalne dodatki (wykonane głównie z naturalnych materiałów, takich jak miedź, glina i drewno), roślinne ornamenty, łagodne łuki Bardzo ważnym elementem pomieszczenia jest między innymi okrągłe lustro w grubej, mosiężnej bądź złocistej ramie. Do najpopularniejszych dodatków należą natomiast: świeczki, bogato zdobione klosze, egzotyczny dywan na środku łazienki, a nawet obrazy.

bloger

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.