Jak wybrać lustro do łazienki?

Lustro, które stanowi jeden z podstawowych i najważniejszych elementów wyposażenia każdego domu lub mieszkania, nie tylko służy do dokładnego przeglądania się, golenia czy przygotowania perfekcyjnego, zachwycającego makijażu, ale przede wszystkim pełni funkcję…dekoracyjną,. Potrafi bowiem w niezwykły sposób zmienić całe wnętrze, powiększając chociażby łazienkę nawet o kilka metrów lub rozjaśniając ją i dodając niepowtarzalnego charakteru.

Praktycznie i oryginalnie

W ofercie poszczególnych producentów znajdują się różnorodne lustra w oryginalnych kolorach i kształtach: małe, średnie, duże, w ramie, bez ramy, wklejane w płytki, przeznaczone do zawieszenia, w barokowej, pozłacanej, posrebrzanej lub drewnianej ramie, podświetlane, dlatego wybór idealnej szklanej tafli do łazienki niemalże zawsze sprawia właścicielom ogromny problem. Przed podjęciem ostatecznej decyzji dotyczącej zakupu każdy powinien odpowiedzieć sobie przede wszystkim na podstawowe pytanie, czy lustro będzie pełniło funkcję praktyczną czy raczej dekoracyjną. Poza tym powinno pasować do stylu, w jakim została wykończona łazienka i odpowiadać do indywidualnych potrzeb, oczekiwań i gustów wszystkich użytkowników pomieszczenia. Należy również pamiętać o dostosowaniu odpowiedniego oświetlenia, które umożliwi golenie czy przygotowanie makijażu. Kształt, wielkość czy sposób oświetlenia mają ogromny wpływ na charakter łazienki, a także możliwość swobodnego wykonywania wszystkich niezbędnych zabiegów higienicznych i pielęgnacyjnych.

Jakość przede wszystkim

W łazience, w której panują specyficzne warunki, zdecydowanie najlepiej sprawdzają się wysokiej jakości lustra kryształowe. Tańsze produkty dostępne w marketach z biegiem czasu mogą niestety ciemnieć, a metalowe elementy pod wpływem wilgoci i zmiennych temperatur rdzewieć. W niewielkich łazienkach (np. w bloku) idealne rozwiązanie stanowią duże tafle, dzięki czemu pomieszczenie sprawia wrażenie większego i bardziej przestronnego niż w rzeczywistości. Świetnym rozwiązaniem jest również zakup szafek z lustrzanymi drzwiczkami, co pozwoli zaoszczędzić miejsce. Osoby, które natomiast dysponują dużą łazienką mają możliwość wykorzystania nawet kilku szklanych tafli!

bloger

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.