Jak wybrać podgrzewacz wody?

Nowoczesne podgrzewacze wody dostępne na współczesnym rynku są nie tylko energooszczędne, ale potrafią również błyskawicznie przygotować ciepłą wodę użytkową. Wykonane z wysokiej jakości materiałów, wydajne i proste w obsłudze zapewniają jednocześnie komfort wszystkim użytkownikom. Szeroki i bogaty wybór urządzeń może stanowić nie lada wyzwanie, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji należy zwrócić uwagę na poszczególne parametry.

Moc 

Jednym z najważniejszych elementów każdego podgrzewacza wody jest odpowiednia moc, która zapewnia wszystkim domownikom satysfakcję oraz komfort użytkowania. Ma również ogromny wpływ na ekonomiczność pracy urządzenia, co przekłada się na rachunki. Im wyższa moc podgrzewacza, tym szybciej zostanie podgrzana woda. Moc powinna być dobrana przede wszystkim do rodzaju i ilości punktów odbioru wody. Zdaniem specjalistów dla gospodarstwa domowego o normalnym zapotrzebowaniu na ciepłą wodę, wystarczy przepływowy podgrzewacz wody o mocy, która mieści się w przedziale od 3 do 4,5 kW. W przypadku podgrzewaczy przepływowych o niewielkiej mocy (np. 3kW) wydajność urządzenia wynosi zaledwie 2 litry podgrzanej wody na minutę. Do komfortowego korzystania z umywalki przyjmuje się, że potrzebne jest ok. 5 l/min, do napełnienia wanny aż 10 l/min.

Ciśnienie 

Działanie przepływowych podgrzewaczy wody zależy przede wszystkim od ciśnienia wody w sieci. Każde urządzenie posiada określony przedział maksymalnego i minimalnego ciśnienia, w którym może pracować. Należy dobrać podgrzewacz w ten sposób, by przedział ten odpowiadał przedziałowi funkcjonującemu w danej sieci. Jeśli ciśnienie wody spadnie lub wzrośnie poniżej oczekiwanego minimum bądź maksimum podanego przez producenta, urządzenie przestanie działać. Im wyższy przedział, tym większa gwarancja bezproblemowego działania podgrzewacza wody. Minimalne ciśnienie wymagane przez urządzenie powinno być porównano z najniższym ciśnieniem w sieci w domu.

bloger

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.