Optymalny sprzęt w małej toalecie

Toaleta zajmuje wprawdzie w domu lub mieszkaniu niewielką powierzchnię, ale często stanowi prawdziwe wyzwanie pod względem aranżacyjnym. Na szczęście na współczesnym rynku istnieje szereg różnorodnych, nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą dostosować pomieszczenie do indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych.

Optymalna miska sedesowa 

Jednym z podstawowych i najważniejszych elementów aranżacji małej toalety jest przede wszystkim rozmieszczenie poszczególnych szafek łazienkowych, miski WC oraz umywalki. Odpowiedni układ sprzętu decyduje bowiem nie tylko o funkcjonalności i komforcie użytkowania każdego dnia, ale również estetyce pomieszczenia. Lokalizacja sedesu w toalecie dosyć często zależy od układu rur lub metrażu. W ofercie producentów znajdują się sedesy narożne, podwieszane, a nawet…kolorowe. Wolna przestrzeń przed miską sedesową, zdaniem specjalistów i projektantów, powinna posiadać wymiary 60 cm na 60 cm, zaś w przypadku większych pomieszczeń warto zwiększyć je do 80 – 85 cm. Wygodne siadanie i wstawanie gwarantuje również odpowiednia wysokość wyznaczona przez górną krawędź muszli. Za optymalny wymiar, zarówno przy standardowych modelach, jak i ceramice podwieszanej, uznaje się 40 cm.  Doskonale sprawdzają się także specjalne miski sedesowe przeznaczone do małych wnętrz.

Idealna umywalka 

Przy wyborze idealnej umywalki szczególną uwagę należy zwrócić na jej niewielkie rozmiary, które zapewnią oszczędność miejsca w toalecie. W sklepach można znaleźć nie tylko ekonomiczne modele o opływowych kształtach, ale również modele wiszące. Wygodne i komfortowe umycie rąk gwarantują umywalki zamontowane na wysokości od 75 do 85 cm. Warto do umywalki dopasować armaturę o zwartej budowie i krótkiej wylewce.

Optyczny porządek w niewielkiej toalecie i miejsce do przechowywania niezbędnych akcesoriów (takich jak środki czystości, środki chemiczne czy papier toaletowy) zapewnią natomiast zgrabne szafki i szafeczki.

bloger

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.