Łazienka w stylu botanicznym

Styl botaniczny, nazywany często przez projektantów wnętrz stylem egzotycznym, stanowi idealne rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które w codziennym stresie, pośpiechu i zabieganiu potrzebują chwili wyciszenia, relaksu i oderwania się od szarej rzeczywistości. Może nawiązywać do amazońskiej dżungli, bujnego lasu deszczowego lub…sawanny i pustyni. Bogata kolorystyka, ożywiająca pomieszczenie, bujna roślinność, czy ciekaw motywy doskonale sprawdzają się zarówno w blokowych mieszkaniach ja i w dużych domach.

Butelkowa zieleń i rośliny

Kolorem dominującym w łazience w stylu botanicznym jest głównie wyrazista, ciemna (najlepiej butelkowa) zieleń, brązy, beże, szarości oraz różnorodne odcienie piaskowe. W ofercie znanych producentów płytek ceramicznych można znaleźć natomiast specjalne kolekcje z roślinnymi, ciekawymi i oryginalnymi motywami. Podstawowym i zdecydowanie najważniejszym elementem każdej łazienki w stylu egzotycznym jest…naturalna, imponująca roślinność: palmy, bananowce, monstera dziurawa, paprocie, bluszcz czy inne kwiaty koniecznie z dużymi soczyście zielonymi liśćmi. Całości dopełni ciepła barwa światła, która idealnie komponuje z zielonym wystrojem wnętrza. Efekt dżungli można stworzyć, wykorzystując również…specjalną, wodoodporną tapetę z motywem dżungli lub lasu deszczowego, którą można przykleić na całej powierzchni lub wyeksponować na jednej ścianie. Styl botaniczny nie zawsze jednak musi oznaczać aranżacji przepełnionych zielenią. Osoby, które cenią sobie minimalizm mogą ograniczyć się do jednego detalu nawiązującego do roślinności (np. motyw delikatnych liści na zasłonie prysznicowej).

Dodatki i drobiazgi

O charakterze wnętrza, zdaniem profesjonalnych projektantów i dekoratorów wnętrz, decydują przede wszystkim różnorodne dodatki i drobiazgi (utrzymane w kolorach natury i ziemi) w postaci dywaników łazienkowych, zasłonek prysznicowych, drewniane ramki z charakterystyczną grafiką florystyczną, ręczniki, bambusowe pudełka czy ratanowe kosze na kosmetyki, bieliznę i inne akcesoria niezbędne do codziennej pielęgnacji.

Przytulna łazienka w charakterze botanicznym stanowi prawdziwą oazę spokoju w domu lub mieszkaniu, gdzie można zrelaksować się po ciężkim dniu.

bloger

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.